از ابتدای تیرماه شست‌وشوی بزرگراه‌‌های اصفهان مکانیزه می­شود

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهردار اصفهان گفت: از ابتدای تیرماه سال‌ جاری شست‌وشوی بزرگراه‌های اصلی شهر به جای استفاده از نیروی انسانی با استفاده از روش­های مکانیزه انجام می شود.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، مهدی بقایی با اعلام این خبر افزود: نظافت و شست‌وشوی بزرگراه‌های اصلی شهر همچون رینگ سوم و اتوبان فرودگاه که خیابان‌هایی عریض و حدود 3 میلیون مترمربع مساحت دارد، با خودروهای جاروکش انجام می‌شود.

وی ادامه داد: کانیو (سازه­های بتنی) و کنار کندروهای شهری هم نیاز به نظافت خاص دارد که قبلا برای انجام این کار در روزهای تعطیل و کم‌تردد از نیروی انسانی استفاده می‌شد و خوشبختانه از این به بعد این اقدام نیز با استفاده از روش­های مکانیزه انجام می شود.

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهردار اصفهان تأکید کرد: اجرای این طرح به سازمان خدمات موتوری شهرداری اصفهان محول شده و به تمامی پیمانکاران ابلاغ شده است که برای شست‌وشوی کانیو و کندروها فقط از خودروهای مخصوص استفاده شود.

وی با بیان اینکه در بخش میانی ۱۰درصد از بزرگراه‌های‌ شهر فضاهای سبز قرار دارد که برای شست‌وشوی این بخش نیز از ظرفیت کارگران استفاده می‌شد، خبر داد: از ۱۵ روز گذشته تاکنون برای شست‌وشوی فضای معابر بزرگراه‌ها نیز از خودروهای جاروکش استفاده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: تجهیزات لازم برای شست‌وشوی اتوبان‌ها و بزرگراه‌های اصلی شهر و کندروها باید تمام مکانیزه باشد و تحت هیچ شرایطی از ظرفیت نیروی انسانی استفاده نشود.کد محتوا 47920

برچسب ها