مشکل ۳۹ نقطه حادثه‌خیز شهر اصفهان رفع شد

رئیس اداره نظارت و ایمنی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان با بیان اینکه بیش از ۶۹ نقطه حادثه‌خیز در اصفهان شناسایی شده است، گفت: با همکاری پلیس راهور، از مجموع نقاط حادثه‌خیز شناسایی شده در شهر، ۳۹ مورد در سال گذشته رفع شده است.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، «بهادر قدیری‌فراز» با اعلام این خبر افزود: برای رفع ۲۶ نقطه حادثه‌خیز شهر اصفهان در حال برنامه‌ریزی برای تخصیص بودجه و اجرای پروژه‌های مناسب هستیم.

او خبر داد: در بزرگراه‌های اصفهان حفاظ ایمنی بتونی (نیوجرسی) جایگزین گاردریل ها به طول حدود ۱۵ کیلومتر با هزینه‌ای بالغ بر ۲۵ میلیارد تومان شده است. چنانکه در حال حاضر این پروژه در بزرگراه شهید اقارب‌پرست به طول ۵۶۰۰ متر با هزینه‌ای بالغ بر هفت میلیارد تومان در حال انجام است.

 اجرای مستمر طرح آرام‌سازی ترافیکی در مناطق پانزده‌گانه

رئیس اداره نظارت و ایمنی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان اضافه کرد: از مهمترین اقدامات در راستای رفع نقاط حادثه‌خیز، اجرای مستمر طرح آرام‌سازی ترافیکی در مناطق پانزده‌گانه شهرداری اصفهان است.

او با اشاره به تشکیل ۱۰ نشست هم‌اندیشی و اتاق فکر ایمنی در سال گذشته، گفت: رفع مشکلات ترافیکی، بهبود فرایندهای کاری، استفاده از خرد جمعی و اندیشه گروهی، ایجاد بستر مناسب و فضای خلاق در جهت رفع مشکلات شهر و شهرداری در بخش ایمنی حمل‌ونقل از اهداف تشکیل اتاق فکر ایمنی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان بوده است.

قدیری‌فراز تاکید کرد: امیدواریم خروجی نشست‌های فکری با موضوع ایمنی، با اجرای پروژه‌های مورد نیاز، باعث کاهش آمار تصادفات معابر شهری و بزرگراهی شود.کد محتوا 47678

برچسب ها