از مجموعه‌های دانش‌بنیان حمایت می کنیم

رئیس مرکز خلاقیت و نوآوری شهرداری اصفهان با اشاره به دومین دورهمی تخصصی بلاک چین که روزهای گذشته در اصفهان برگزار شد، گفت: ارائه راهکارهای خلاقانه در جهت رفع مسائل و چالش‌های شهری و حمایت از مجموعه‌های دانش‌بنیان از اولویت‌های اداره خلاقیت و نوآوری شهرداری اصفهان است.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، «دومین دورهمی تخصصی بلاک چین» با همکاری مشترک اداره خلاقیت و نوآوری مشهد و اصفهان اردیبهشت‌ماه سال جاری در کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان برگزار شد.

رئیس اداره خلاقیت و نوآوری شهرداری اصفهان دراینباره اظهار کرد: پیرو فرمایش رهبر معظم انقلاب و با توجه شعار سال ۱۴۰۱ مبنی بر «تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین» توسعه پایدار شهر با بهره‌گیری از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان و صنایع خلاق در دستور کار قرار گرفته است.

«محسن معصومی» افزود: در این راستا بهبود اکوسیستم و زیست بوم کارآفرینی، یافتن راهکارهای خلاقانه و نوآور در جهت رفع مسائل و چالش‌های شهری، تسهیل شرایط برای رشد و توسعه استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان و همچنین حمایت از مجموعه‌های دانش‌بنیان و خلاقیت‌محور از اولویت‌های اداره خلاقیت و نوآوری شهرداری اصفهان محسوب می‌شود.

او خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری کارگاه بلاک چین، آموزش رویکردهای کارآفرینانه و فناوری‌های جدید بود که از سوی مرکز نوآوری شهرداری مشهد، معاونت فرهنگی استانداری خراسان رضوی، هلدینگ راه نو و شرکت توزیع فناور با همکاری و حمایت مدیریت پژوهش و اداره خلاقیت و نوآوری شهرداری اصفهان برگزار شد.

رئیس اداره خلاقیت و نوآوری شهرداری اصفهان با اشاره به ضرورت تقویت تعامل شرکت های دانش بنیان در دو کلانشهر اصفهان و مشهد، تصریح کرد: ایجاد بسترهای لازم جهت تسهیل زیست بوم کارآفرینی خلاقانه و نوآورانه اصفهان، استفاده از ظرفیت‌های تجاری و علمی شرکت‌های دانش بنیان در حوزه‌های فناوری و رفع چالش‌های مدیریت شهری، شناسایی و شبکه‌سازی شرکت‌های دانش بنیان در حوزه‌های خلاقیت و نوآوری و تعامل و ارتباط با این شرکت‌ها، انجام پژوهش ها و تحقیقات مشترک بین شرکت های نوآوری و فناورانه کلانشهرها و نیازسنجی و شناسایی نیازها و چالش های شهری اصفهان و مشهد و بهره گیری از ظرفیتهای نوآورانه و فناورانه آنها از اهداف برگزاری این همایش بوده است.کد محتوا 47677

برچسب ها