اجرای ۷۰ طرح و پروژه در منطقه 8 شهر اصفهان

مدیر منطقه هشت شهرداری اصفهان گفت: ۷۰ طرح و پروژه با موضوعات مختلف فرهنگی، عمرانی و خدماتی برای توسعه این منطقه، اجرا خواهد شد.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، «علی باقری» در نشست هم‌اندیشی با معتمدان، روحانیون و موثران منطقه هشت شهرداری اصفهان، اظهار کرد: بودجه این منطقه نسبت به سال گذشته ۵۲ درصد افزایش یافته است.

او با بیان اینکه پروژه‌های منطقه هشت با هدف تحقق شعار «اصفهان من، شهر زندگی» در مسیر رفع محرومیت‌زدایی اجرا می‌شود، ادامه داد: بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان بودجه برای تملک و آزادسازی در این منطقه اختصاص یافته است که در قالب ۱۰ پروژه اجرایی خواهد شد.

به گفته او، سال گذشته ۱۰ میلیارد تومان برای آسفالت و روکش معابر منطقه هشت هزینه شده است که امسال این اعتبار به ۱۵ میلیارد تومان می‌رسد.

 تخصیص 35 میلیارد تومان اعتبار برای محله‌ها

مدیر منطقه هشت شهرداری اصفهان با بیان اینکه روزانه حداقل یک برنامه فرهنگی و اجتماعی در محله‌های این منطقه به‌صورت چرخشی اجرا خواهد شد، خاطرنشان کرد: ۳۵ میلیارد تومان اعتبار برای محله‌ها در نظر گرفته شده است.

او خواستار حمایت و کمک خیران و جامعه روحانیت برای ارتقای محلات شد و ادامه داد: مهارت‌آموزی، توسعه محله‌ها، ایجاد بستر برای ورزش و تحرک در منطقه هشت شهر اصفهان از برنامه‌هایی است که برای تحقق آن نیازمند کمک خیران هستیم.

باقری با بیان اینکه منطقه هشت شهرداری دارای ۱۸ محله، دو هزار هکتار وسعت و ۲۴۰ هزار نفر جمعیت است، ادامه داد: به‌رغم آن که منطقه هشت شهرداری جزو مناطق برخوردار است، محله‌های کم‌برخورداری نیز دارد که باید به آنها پرداخته شود.

در این نشست مهمترین درخواست معتمدان محله‌های منطقه هشت، رفع مشکلات مربوط به پروانه ساختمانی، رسیدگی به محله‌ها و مساجد، تعریض محله شمس‌آبادی با ورود معتمدان برای رفع مشکل عقب‌نشینی، تعریض خیابان شهیدان کاظمی، سرکشی مستمر مدیر منطقه به محله‌ها و آشنایی با مشکلات مردم و ایجاد بستری برای گفت‌وگو با آنها و مزین شدن نام خیابان‌ها و کوچه‌ها به نام شهدای این منطقه بود.کد محتوا 47675

برچسب ها