احیای ۱۷۰ هکتار بافت فرسوده در منطقه 9 شهر اصفهان

مدیر منطقه ۹ شهرداری اصفهان از احیای ۱۷۰ هکتار بافت فرسوده در این منطقه خبر داد و گفت: با توجه به اینکه ساکنان بافت‌های فرسوده شهری از وجود مشکلات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و کالبدی رنج می‌برند، با احیای این بافت‌ها سطح زندگی شهروندان بهبود می‌یابد.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، «سیدسلمان قاضی‌عسگر» با اعلام این خبر افزود: اگر منطقه ۹ شهرداری به سه بخش تقسیم شود، محدوده ناژوان به عنوان بخش جنوبی و توسعه‌یافته از لحاظ دریافت خدمات و محیط شهری شرایط خوبی دارد، حدفاصل خیابان میرزاطاهر تا آتشگاه محدوده میانی منطقه و در حال توسعه است و حدفاصل آتشگاه تا کهندژ به عنوان بخش سوم دارای بیشترین بافت فرسوده است.

او با بیان اینکه وسعت بافت فرسوده ۱۴ محله منطقه ۹ شهرداری از جمله کارلادان، کوهانستان، جروکان، سودان‌، گلستان، مهدیه، کلیچه و زهران ۱۷۰ هکتار است، گفت: بافت‌های فرسوده این محلات با مشارکت مردم احیا می‌شود.

او با تاکید بر اینکه پروژه احیای بافت‌های فرسوده به صورت مشارکت مردمی است و اعتبار اجرایی ندارد، تصریح کرد: بر اساس این طرح، ساکنان به ازای هر یک متر زمین که در اختیار پروژه قرار می‌دهند، یک متر و ۳۰ سانتی‌متر آپارتمان با مصالح بسیار مناسب تحویل می‌گیرند و در مدت اجرا، تسهیلات وام با کارمزد چهار درصد و تنفس دو ساله برای رهن منزل در اختیار ساکنان گذاشته می‌شود.

پلاک‌های مسکونی تجمیع و به بلوک‌های ۷۰۰ تا هزار متری تقسیم می‌شود

مدیر منطقه ۹ شهرداری اصفهان ادامه داد: در طرح احیای بافت فرسوده منطقه ۹، پلاک‌های مسکونی محله‌ها تجمیع و به بلوک‌های ۷۰۰ تا هزار متری تقسیم می‌شود. همچنین زمین‌های ورزشی، خدمات فرهنگی، مذهبی، آموزشی و پارک‌ها نیز جانمایی شده و برنامه‌ریزی مدرن شهری روی این محدوده‌ها انجام می‌شود.

او با بیان اینکه در مرحله نخست اجرای طرح احیای بافت فرسوده منطقه ۹ سه محله سودان، کوهانستان و کارلادان با مساحت ۶.۵ هکتار در نظر گرفته شده است که زمان مطالعات، طراحی، دریافت مصوبات و کلنگ‌زنی آن تا پایان سال جاری انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: برای فاز اول در حال طراحی و جانمایی بلوک‌های مسکونی، پارک محلی، گذرگاه‌های عریض، محیط شهری زیبا متناسب با اقلیم منطقه و دریافت خدمات طبق سرانه و ضوابط شهرسازی هستیم.کد محتوا 47674

برچسب ها