تجهیز تعدادی از ایستگاه‌های اتوبوس به نمایشگر برخط (آنلاین)

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار اصفهان گفت: با قرار گرفتن نمایشگرها در ایستگاه‌های اتوبوس، شهروندان می‌توانند در هر ایستگاه از وضعیت زمانی و مکانی ناوگان اتوبوسرانی و خطوط عبوری، مطلع و سفرهای روزانه خود را به نحو بهتری مدیریت کنند.

حسین حق‌شناس در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: سامانه نمایشگر برخط ، مجموعه‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری گسترده‌ای است که در قالب‌های سامانه‌های هوشمند اتوبوسرانی (AFC) و (AVL) است و در آینده نزدیک مطابق یک برنامه زمانی در برخی از ایستگاه‌های پرتردد حمل و نقل عمومی کلانشهر اصفهان نصب و مورد بهره‌برداری توسط شهروندان قرار می‌گیرد.

وی افزود: در بخش دیگری از امکانات این سامانه هوشمند اتوبوسرانی که تا چند هفته آینده راه‌اندازی می‌شود، شهروندان در قالب یک اپلیکیشن تلفن همراه می‌توانند در هر یک از ایستگاه‌های اتوبوس از زمان رسیدن اتوبوس بعدی اطلاع پیدا کنند.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار اصفهان اضافه کرد: در سامانه هوشمند اتوبوسرانی تمام اتوبوس‌های سطح شهر به دستگاه‌های جدید پرداخت کرایه (AFC) و موقعیت یاب آنلاین اتوبوس ( AVL) مجهز شده‌اند و در نرم‌افزار هوشمند اطلاع‌رسانی زمان رسیدن اتوبوس در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

وی هدف از اجرای این طرح را صرفه‌جویی در انرژی و وقت، مدیریت بهینه و مدرن بر ناوگان اتوبوسرانی، ارتقای امنیت در شبکه حمل و نقل عمومی و اطلاع رسانی مناسب به شهروندان دانست و تصریح کرد: خط یک قطار شهری نیز به سامانه برخط اطلاع‌رسانی به مسافر در خصوص زمان رسیدن قطار به ایستگاه‌ها مجهز بوده است و این امکان جدید برای ایستگاه‌های اتوبوس می‌تواند امکان دسترسی هرچه بهتر شهروندان به حمل‌ونقل عمومی و به طور خاص اتوبوسرانی را فراهم سازد.کد محتوا 47061

برچسب ها