90 درصد مراجعات به شهرداری اصفهان غیرحضوری می‌شود

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان از هوشمندسازی سامانه مکانیزه یکپارچه شهرسازی در اصفهان خبر داد.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، «وحید مهدویان» در گفتگوی تلفنی با بخش خبری صدا و سیمای مرکز اصفهان گفت: طی جلساتی که با حضور انبوه سازان در اصفهان داشتیم نسبت به اصلاح فرمول محاسباتی اقدام کردیم، لذا فرمول ها ساده سازی شده و تبصره‌های غیرقانونی از آن حذف شد.

وی افزود: همچنین درخصوص ساخت و ساز بسیاری از ساختمان های بالای 5 هزار متر و سایر مسایل دست و پاگیر برای انبوه سازان، تصمیم گیری شده و معضلات آنها برطرف شد.

مهدویان با بیان اینکه سامانه مکانیزه یکپارچه شهرسازی در اصفهان در سال جدید هوشمندسازی می شود، تصریح کرد: در این سامانه خدمات به صورت 24 ساعته در 7 روز هفته برای کلیه متقاضیان از جمله انبوه سازان ارایه می شود. همچنین سعی کرده‌ایم با افزایش بازه زمانی ارایه خدمات به 24 ساعت شبانه روز در مسیر تسهیل گری امور کلیه متقاضیان از جمله انبوه سازان و رفع دغدغه‌هایشان در حوزه ساخت و ساز شهری گام برداریم.

او با بیان اینکه این سامانه تا پایان خردادماه در شهرداری اصفهان اجرایی می‌شود، خاطرنشان کرد: از طریق این سامانه حدود 90 درصد مراجعات و درخواست های متقاضیان از جمله انبوه‌سازان به شهرداری با تشکیل کارتابل‌های الکترونیکی برای آنها به صورت غیرحضوری پیگیری می‌شود.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان درخصوص پرداخت یکجای عوارض نیز اظهار کرد: در مصوبه جدید شورای اسلامی شهر اصفهان در سال 1401 برای کلیه عوارض و ارزش افزوده پروانه ساختمانی، 35 درصد تخفیف در نظر گرفته شده است که مطابق با ضوابط، ارائه می‌شود.کد محتوا 46838

برچسب ها