اجرای ۶۰ تئاتر خیابانی در اتوبوس‌های BRT

رئیس اداره آموزش، معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: شهروندان در ایام پیش از نوروز و فروردین‌ماه استقبال خوبی در استفاده از اتوبوس‌های BRT داشتند؛ از این‌رو نزدیک به ۶۰ تئاتر در این ایام در سه خط منتخب BRT اجرا شد.

نرگس یال‌وردی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: اداره آموزش، معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان در طول سال و با موضوعات مختلف و بسته به زمان برگزاری، اقدام به اجرای تئاترهای خیابانی در رده‌های سنی مختلف می‌کند.

وی افزود: در تئاتر خیابانی بازیگر به دور از تمام عناصر دست و پاگیر صحنه‌ای، در تلاش است تا مخاطب خود را نسبت به موضوعی خاص به هیجان و گاه به تفکر و تعمق در آن مسئله وا دارد.

رئیس اداره آموزش، معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان ادامه داد: تئاتر خیابانی با هدف آشنایی مسافران اتوبوس‌های تندرو با رعایت قوانین و مقررات، استفاده صحیح از وسایل حمل و نقل عمومی، استفاده از ماسک، صحبت نکردن با تلفن همراه، رعایت نظم و مواردی از این دست اجرا می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: شهروندان در ایام پیش از نوروز و فروردین‌ماه استقبال خوبی در استفاده از اتوبوس‌های BRT داشتند؛ از این‌رو نزدیک به ۶۰ اجرا در این ایام در سه خط منتخب BRT انجام شد. در نمایش خیابانی نیازی به طراحی لباس، نور، چهره آرایی و طراحی صحنه نیست و مخاطب به گونه‌ای دیگر با بازیگر و محتوای اجرا ارتباط برقرار می‌کند.

یال‌وردی گفت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته در سال ۱۴۰۱ اجرای چندین پرفورمنس، تئاترهای خیابانی در ایستگاه‌های مترو و اتوبوس‌های BRT و اجراهای میدانی در سطح شهر را با موضوعات مختلف در دستور کار خواهیم داشت.کد محتوا 46780

برچسب ها