اجرای 187 ویژه برنامه برای ماه مبارک رمضان در مناطق 15 گانه شهر

رییس هماهنگی امور مناطق سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان از اجرای 187 عنوان ویژه برنامه به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان در مناطق 15 گانه شهر خبر داد.

 به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، حامد نظری دراینباره گفت: امسال همچون سال های گذشته ویژه برنامه های مختلفی برای رده‌های سنی گوناگون در مناطق 15 گانه شهر اجرا می‌شود که یکی از مهمترین آنها برنامه «مهمان‌شهر» است.

او افزود: این برنامه طی 30 اجرا همراه با آیتم های متنوعی همچون تلاوت قرآن توسط قاریان کودک و نوجوان، مناجات خوانی، مولودی خوانی، مسابقه، سرود و... در همه مناطق 15 گانه شهر و در هر منطقه با دو اجرا از ساعت 21 برگزار می‌شود.

نظری جزء خوانی قرآن کریم را از دیگر برنامه های ماه مبارک رمضان دانست و گفت: در کلیه مناطق، 25 محفل جزء خوانی قرآن کریم خواهیم داشت که برای بانوان، آقایان و نوجوانان برگزار می‌شود. اما شاخص ترین برنامه جزء خوانی همه روزه از ساعت 17 تا 18 در فضای باز گذر فرهنگی چهارباغ در نزدیکی مدرسه امام صادق(ع) اجرا می‌شود.

به گفته او، ویژه برنامه «جشن روزه اولی ها» نیز ویژه نوجوانانی که امسال برای نخستین بار مکلف به روزه گرفتن شده اند، همراه با برنامه های متنوع و توزیع افطاری در قالب 8 اجرا در 8 منطقه برگزار می شود.

 ترویج فرهنگ مهمانداری و اطعام ساده در برنامه «مهمان خانه»

رییس هماهنگی امور مناطق سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان، ترویج فرهنگ مهمانداری و اطعام ساده را یکی از رویکردهای برنامه های امسال در ماه رمضان دانست و خبر داد: در این راستا برنامه ای با نام «مهمان خانه» داریم که هرشب همزمان با افطار در باغ غدیر برگزار می شود. همچنین از سوی مدیریت این مجموعه، به خانواده‌های حاضر در باغ، زیرانداز ارائه می‌شود تا در کنار اعضای خانواده، سفره افطاری‌شان را پهن کنند.

او افزود: برنامه سفره های اطعام ساده نیز با مشارکت مردمی در مناطق 10، 14 و 11 برگزار می‌شود.

 اجرای 15 جشن به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی(ع)

نظری با اعلام اینکه اهدای بسته های کمک معیشتی و اجرای برنامه های فرهنگی در مناطق از دیگر برنامه های ویژه ماه رمضان است، اظهار کرد: به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی(ع) نیز 15 جشن در همه مناطق خواهیم داشت که از سوی شهرداری اصفهان برگزار می‌شود و در برپایی این جشن‌ها، مردم نیز مشارکت داشته اند.

او از برگزاری جشنواره مناجات خوانی و جشنواره‌های اذان و نواهای قرآنی در مناطق نیز خبر داد و گفت: برنامه های تدارک دیده شده در مناطق ۱۵ گانه در ماه مبارک رمضان 187 عنوان است که هر کدام از آنها دارای اجراهای متعددی هستند و امیدواریم مقبول شهروندان عزیز قرار گیرند.کد محتوا 46154

برچسب ها