کاشت 5 میلیون بوته گل و گیاه بهاری برای نخستین‌بار در اصفهان

برای نخستین بار، در استقبال از بهار طبیعت، تعداد 5 میلیون بوته گل و گیاه مناسب فصل، از سوی مدیریت شهری اصفهان در مناطق مختلف شهر کاشته شد.

 *به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد خدمات سفر شهر اصفهان،* مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان با اعلام این خبر گفت: امسال حدود 3 میلیون بوته گل فصل و حدود 2 میلیون بوته گیاهان مخصوص فصل در سطح شهر اصفهان کاشته شد که جمعا بالغ بر 5 میلیون بوته گل و گیاه است.

مجید عرفان منش افزود: این برای نخستین بار است که چنین حجم قابل توجهی از گل و گیاه از سوی شهرداری اصفهان در سطح شهر کاشته می‌شود.

او با اشاره به روند جانمایی و کاشت این بوته‌ها از بهمن ماه سال گذشته در مناطق مختلف شهر تصریح کرد: برگزاری جلسات تخصصی متعدد با مناطق مختلف، ارایه دستورالعمل های مرتبط، جانمایی مکان کاشت گل ها، تخمین میزان بوته مورد نیاز برای هر منطقه و... از جمله اقداماتی است که از بهمن ماه در دستور کار سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان قرار گرفت.

او افزود: این سازمان به جز مناطق 15 گانه، مجموعه آرامستان باغ رضوان، میادین میوه و تره بار و پایانه‌های مسافربری را نیز از حیث کاشت گل و گیاه تحت پوشش خود دارد که جمعا 18 منطقه در دایره مسئولیت سازمان پارک‌ها و فضای سبز قرار می‌گیرد.

عرفان‌منش یادآور شد: روند کاشت بوته‌های گل و گیاه در شهر، از روزهای منتهی به عید نوروز آغاز شده و این بوته ها تا آخر ماه خرداد، ماندگاری دارند.کد محتوا 45974

برچسب ها