مسافران از بردن پیک‌نیک، علاءالدین و منقل به داخل چادرها پرهیز کنند 

رییس اداره ارتباطات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان خطاب به مسافران و گردشگران نوروزی در اصفهان گفت: از همه مسافران عزیز می‌خواهیم نکات ایمنی که همکاران ما در سازمان آتش‌نشانی گوشزد می‌کنند را جدی بگیرند و از بردن پیک نیک، علاءالدین و منقل ذغال سوز به داخل چادرهای مسافرتی پرهیز کنند.

 *به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد خدمات سفر شهر اصفهان،* «فرهاد کاوه آهنگر» با بیان این مطلب افزود: همکاران ما در سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی در طی سال به طور 24 ساعته به حالت آماده باش هستند اما برای مناسبت های مهمی مانند عید نوروز و قبل از آن، چهارشنبه سوری به صورت ویژه به شهروندان و مسافران خدمت‌رسانی می‌کنند.

او افزود: در حال حاضر نیروهای سازمان آتش نشانی در سرتاسر شهر اصفهان حضور دارند. همچنین هر شب 150 آتش نشان در دو شیفت به طور داوطلب در باغ فدک برای ایمنی مسافران فعالیت می‌کنند. علاوه بر این، در پارک کوهستانی صفه و حاشیه زاینده رود نیز این فعالیت ها در حال انجام است.

به گفته وی، مسافران نوروزی هنگام ورود به مجموعه باغ فدک یک بروشور دریافت می‌کنند که کلیه نکات ایمنی در آن ذکر شده است.

رییس اداره ارتباطات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان یکی از مهمترین خطرات احتمالی در این ایام را، بردن وسایل گرمایشی با سوخت فسیلی به داخل چادرهای مسافرتی دانست و اظهار کرد: بردن پیک نیک، علاءالدین و منقل ذغال سوز به داخل چادرهای مسافرتی باعث تولید گاز مونوکسیدکربن می شود که هیچ رنگ و بویی ندارد و متاسفانه صدمات جبران ناپذیری به همراه دارد. 

او به اشاره به بروز حادثه خفگی برای یک دختر شش ساله و یک نوزاد هفت ماهه طی چند روز گذشته در باغ فدک، گفت: خوشبختانه با تلاش و اقدام به موقع نیروهای سازمان آتش نشانی این دو کودک نجات پیدا کردند اما اگر مسافران و گردشگران عزیز توصیه های ما را جدی نگیرند، ممکن است صدمات جبران ناپذیری به خود و خانواده شان وارد کنند.

او تاکید کرد: همکاران ما به طور مرتب درجه دمای چادرهای مسافرتی را چک می کنند و امکان ندارد اجازه بدهند مسافران وسایل گرمایشی مانند پیک نیک، علاءالدین و منقل ذغال سوز را به داخل چادر ببرند.

کاوه آهنگر خاطرنشان کرد: از همه مسافران عزیز می خواهیم رعایت نکات ایمنی که همکاران ما در سازمان آتش نشانی از آنها می خواهند را جدی بگیرند تا سفری سالم و خاطره انگیز را تجربه کنند.کد محتوا 45885

برچسب ها