*خدمت رسانی به شهروندان و مسافران نوروزی با شعار «به وقت زندگی»* 

مسئول کمیته اطلاع‌رسانی ستاد اجرایی خدمات سفر شهر اصفهان از آماده‌سازی شهر و برنامه‌ریزی‌های گسترده برای خدمت‌رسانی به شهروندان اصفهانی و مسافران نوروزی با شعار «به وقت زندگی» خبر داد.

 *به گزارش کمیته اطلاع‌رسانی ستاد خدمات سفر شهر اصفهان،* «علی معرک نژاد» دراینباره گفت: ستاد اجرایی خدمات سفر شهر اصفهان از یک ماه قبل فعالیت خود را در زمینه ساماندهی امور مربوط به مسافران و مهمانان نوروزی با شعار «به وقت زندگی» آغاز کرده و با تشکیل چندین کمیته از جمله کمیته های فرهنگی و اجتماعی،‌ اسکان، ایمنی، بهداشت و سلامت و...، طرح ها و برنامه‌های متعددی را اجرا کرده است. این ستاد همچنین از روز پنجشنبه ۲۶ اسفندماه رسما افتتاح شد و درحال حاضر به صورت شبانه‌روزی فعالیت می‌کند.

او با بیان اینکه کمیته اسکان در این ستاد وظیفه رسیدگی به اسکان مسافران نوروزی را برعهده دارد، افزود: کمیته اسکان با اولویت بندی مکان های مورد نظر برای اسکان مسافران نوروزی، به ترتیب هتل ها و مهمان پذیرها، مدارس آموزش و پرورش، منازل استیجاری و... را در دستور کار قرار داده و از روز 27 اسفند نسبت به جانمایی مسافران در باغ فدک به عنوان محل روباز اسکان مسافران اقدام کرده است. 

به گفته معرک‌نژاد، در روز پنجشنبه هفته گذشته حدود 50 و تاکنون نیز بیش از 150 خانواده در باغ فدک ساکن شده‌اند.

او تدوین و اجرای رویدادهای فرهنگی و اجتماعی را برعهده کمیته فرهنگی و اجتماعی ستاد اجرایی خدمات سفر دانست و اضافه کرد: این کمیته تمرکز بر 7 نقطه در شهر و اجرای رویدادهای موضوع محور را در دستور کار قرار داده است. به این صورت که هر مکان مخصوص برپایی رویدادهای متناسب با حال و هوای آن مکان است و فضای ویژه ای را برای شهروندان و گردشگران فراهم می کند. مثلا میدان امام خمینی(ره) و کوه صفه ویژه رویدادهای خانواده محور، میدان امام علی(ع) ویژه رویدادهای تاریخی، پارک ناژوان ویژه رویدادهای سلامت محور و... خواهد بود.

مسئول کمیته اطلاع‌رسانی ستاد اجرایی خدمات سفر شهر اصفهان، کمیته خدمات شهری و زیباسازی را از دیگر کمیته های این ستاد دانست و گفت: کلیه اقدامات مربوط به ساماندهی شهر از حیث نظافت و زیباسازی بر عهده این کمیته است و حال و هوای زیبایی را به شهر اصفهان بخشیده است. این کمیته در روزهای گذشته نسبت به نصب المان های نوروزی با مشارکت هنرمندان و اجرای طرح ها و ایده های تازه در شهر اقدام کرده است.

او اضافه کرد: کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات نیز با تمرکز بر استفاده از اپلیکیشن‌های مناسب و بهره مندی از فضای مجازی نسبت به تسهیل آمد و شد مسافران نوروزی و کسب اطلاعات لازم درباره شهر اصفهان اقدام کرده است. به این صورت که سازه هایی مجهز به کیوآرکد مخصوص ارایه اطلاعات در سطح شهر با نام «اصفهانما» نصب شده که مسافران می توانند با استفاده از آن به کسب اطلاعات لازم درباره آثار دیدنی اصفهان، مسیریابی، شناخت مراکز خدماتی نظیر رستورانها و سالن‌های غذاخوری، بیمارستانها و... بپردازند.

به گفته او، سامانه تلفنی 137 شهرداری اصفهان نیز به منظور ارایه اطلاعات لازم به مسافران به صورت شبانه روزی در حال فعالیت است.

معرک نژاد یادآوری کرد: کمتیه حمل و نقل و ترافیک ستاد اجرایی خدمات سفر شهر اصفهان نیز مسئول رسیدگی به وضعیت ترافیک شهر در ایام نوروز است. این کمیته برای ساماندهی ترافیک هسته مرکزی شهر نسبت به فعال سازی برخی محوطه ها مانند حیاط مدارس آموزش و پرورش جهت پارک خودروها اقدام کرده تا به کمک پارکینگ های عمومی شهر بیایند.

او تاکید کرد: مترو نیز در تمامی ایام نوروز فعالیت خواهد داشت. همچنین برای تسهیل در رفت و آمد مسافران نوروزی به هسته مرکزی شهر و جلوگیری از افزایش ترافیک، در برخی از ورودی های شهر پارکینگ هایی تعبیه شده تا مسافران در صورت تمایل خودروهای خود را در آنجا پارک کرده و با مترو یا اتوبوس راهی مرکز شهر شوند.کد محتوا 45771

برچسب ها