فراخوان مشاركت مردمی برای اداره ۳۰ مرکز فرهنگی و كتابخانه در شهر

رييس هماهنگي امور مناطق سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان جزییات فراخوان واگذاری ۳۰ مجموعه فرهنگی را تشریح کرد.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، حامد نظری درباره فراخوان مشارکت مردمی در اداره تعدادی از مراکز فرهنگی و کتابخانه‌های متعلق به شهرداری اصفهان اظهار کرد: واگذاری این مجموعه‌های فرهنگی از سال ۱۳۸۵ آغاز شده است. تاکنون ۷۲ مرکز به مردم واگذار شده و در این مرحله از فراخوان نیز ۳۰ فرهنگسرا، کتابخانه و سالن مطالعه طی فرآیندی به افراد حقیقی و حقوقی واگذار می‌شود.

وی با اشاره به زمان شرکت در این طرح گفت: متقاضیان از روز ۱۴ اسفندماه به مدت 9 روز فرصت یافته‌اند با مراجعه به اداره امور قراردادهای سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان واقع در خیابان ۲۲ بهمن، مجموعه اداری امیرکبیر، پاکت فراخوان را دریافت کنند که در اولین روز با استقبال گسترده شهروندان مواجه شدیم.

رئیس هماهنگی امور مناطق سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان بیان کرد: روز ۲۲ اسفند ساعت ۱۴ آخرین مهلت فراخوان است که شرکت‌کنندگان باید در زمان تعیین شده به صورت حضوری مدارک لازم را در اختیار سازمان قرار دهند.

نظری با اشاره به شرایط افراد حقیقی و حقوقی شرکت‌کننده در این طرح  ادامه داد: افراد حقیقی باید تحصیلات و سابقه فعالیت در حوزه فرهنگی از جمله اداره فرهنگسرا، کتابخانه و ... را داشته باشند، همچنین این افراد و اعضای درجه یک خانواده آن‌ها نباید کارمند دولت یا شهرداری باشند.

وی تصریح کرد: متقاضیان باید نسبت به منطقه مورد نظر و مکانی که فرهنگسرا یا کتابخانه آنجا واقع شده آشنایی کامل داشته باشند و ایده‌های اجرایی و برنامه‌های پیشنهادی خود را نیز ارائه دهند.

وی گفت: افراد حقوقی نیز شامل کانون‌ها و موسسات فرهنگی، هیات‌های مذهبی و مجموعه‌ها و تشکل‌های مردم نهاد هستند که خدمات ارائه شده توسط این مجموعه ها نیز باید مرتبط با فعالیت‌های حوزه فرهنگی باشد.

رئیس هماهنگی امور مناطق سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان تصریح کرد: شرایط و ضوابط کامل و انتظارات شهرداری و خدماتی که در قبال آن ارائه می‌شود به صورت کامل در بسته فراخوان تشریح شده است که متقاضیان می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان یا تماس با سامانه مردمی ۱۳۷ اطلاعات موردنظر خود را کسب کنند.

وی خبر داد: در فراخوان منتشر شده، اسامی و آدرس ۳۰ مرکز قرار دارد که این مراکز در اکثر مناطق شهر اصفهان قرار دارند و متقاضیان می‌توانند به ترتیب اولویت، سه مرکز را انتخاب کنند.

وی ادامه داد: متقاضیان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص هر مجموعه فرهنگی، به ادارات فرهنگی و اجتماعی شهرداری‌های مناطق پانزده‌گانه مراجعه کنند.

نظری با بیان اینکه درآمد حاصل از خدمات این مراکز به مدیران منتخب این مجموعه‌ها تعلق می‌گیرد، خبر داد: شهرداری نیز به واسطه نقش حمایتی خود کمک‌هایی به این مراکز ارائه خواهد کرد تا برنامه‌ها به صورت قوی‌تر انجام شود.

وی با بیان اینکه پس از دریافت پاکت‌ها، دسته بندی و احراز صلاحیت آنها انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: گروهی متشکل از ۷ نفر از کارشناسان و مسئولین مرتبط در شهرداری با افراد متقاضی دارای صلاحیت، مصاحبه کرده است. همچنین ۳ نفر برتر جهت اداره هر مرکز را به ترتیب اولویت مشخص کرده و جهت تایید و انتخاب نهایی به شورای عالی واگذاری متشکل از ۳ نفر از اعضای شورای شهر و ۲ نفر از مسئولان شهرداری معرفی می‌‌کنند.

به گفته وی، برگزیدگان از ابتدای اردیبهشت 1401 اداره مرکز را برعهده گرفته و طبق برنامه‌ها و سیاست‌ها، خدمات خود در حوزه فرهنگی را ارائه خواهند کردکد محتوا 45399

برچسب ها