قطع ۲۵۰ اصله درخت در منطقه ۱۵

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان گفت: فردی متخلف، تعداد ۲۵۰ اصله درخت بید ۱۰ تا ۱۵ ساله را برای احداث ویلا در یک باغ شخصی به کام نابودی کشاند.

مجید عرفان منش در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: تیم گشتی یگان عملیاتی ۱۱۰ کلانتری ۱۷ هفتون اصفهان در تاریخ هفتم آذرماه ۱۴۰۰ در پی گزارش‌های مردمی مبنی بر تخریب گسترده یکی از باغ‌های حاشیه شهر اصفهان در منطقه ۱۵، نیروهای ویژه خود را به محل حادثه اعزام کرده است که بر اساس گزارش نیروی انتظامی، شخصی تعداد ۲۵۰ اصله درخت بید ۱۰ تا ۱۵ ساله را برای احداث ویلا به کام نابودی کشانده است.

وی افزود: طبق این گزارش، سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان به عنوان متولی حفظ و نگهداری عرصه‌های سبز شهر اصفهان، نسبت به تنظیم شکایت از فرد مذکور اقدام کرده است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان تصریح کرد: به استناد قانون حفظ و گسترش فضای سبز و جلوگیری از قطع بی‌رویه درختان، از بین بردن هر نوع درخت در محدوده قانونی و حریم شهرها بدون اجازه شهرداری ممنوع است و هر کس عمداً و بر خلاف مقررات این قانون، مرتکب از بین بردن درختان مشمول این قانون شود و همچنین مالکان باغات که عمداً موجبات از بین رفتن درختان مشمول این قانون را فراهم کنند، به حبس جنحه تا سه سال و پرداخت جزای نقدی محکوم خواهند شد.کد محتوا 41955

برچسب ها