ساخت خط انتقال کلکتور شرقی – غربی خیابان آتشگاه به پایان رسید

مدیر منطقه 9 شهرداری اصفهان گفت: ساخت خط انتقال کلکتور شرقی – غربی خیابان آتشگاه که در دو فاز اجرایی شد به پایان رسیده است.  

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، سيد سلمان قاضي عسگر بیان کرد: خط انتقال کلکتور شرقی – غربی خیابان آتشگاه در دو فاز اجرا شد و سال گذشته فاز یک آن از کوه آتشگاه تا خیابان وحدت به بهره برداری رسید و فاز دوم آن از خیابان وحدت تا تقاطع جهاد در سال جاری انجام شد و به پایان رسید و در حال تحویل پروژه از پیمانکار هستیم.

وی افزود: اتصال چاه های سطح منطقه به این خط انتقال آب انجام شده و به لحاظ اینکه این پروژه یک پروژه شهری است باید این خط به خطوط انتقال آب شهر متصل شود از همین رو شاید فعلا این طرح کارکردی نداشته باشد ولی آن بخشی که به عهده منطقه 9 بوده انجام شده و به پایان رسیده است.

مدیر منطقه 9 شهرداری اصفهان با اشاره به پروژه های در حال احداث منطقه گفت: عملیات اجرایی ورزشگاه روباز غرب اصفهان رو به اتمام است و اجرای چمن مصنوعی آن نیز به پایان رسیده و تا یک ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.

*ساماندهی و تجهیز مجموعه ورزشی نصرآباد

وی افزود: ساماندهی و تجهیز مجموعه ورزشی نصرآباد سال گذشته انجام شد و یک سری تجهیزات از جمله دستگاه هواساز و بحث کانال کشی آن در حال انجام است و با نصب این دستگاه پروژه رو به اتمام خواهد بود و می تواند به بهره برداری برسد.

مدیر منطقه 9 شهرداری اصفهان با بیان اینکه منطقه ٩ تحت عنوان ريه هاي تنفسي شهر اصفهان با پوشش گياهي بسيار بالا و حدود ١٣٠ هزار درخت تشنه بارندگي است، اظهار کرد: غالب درختان اين منطقه چنار، نارون، وسك و زبان گنجشك است كه نياز بالا به آب دارد که برای آبياري درختان از پساب تصفيه شده استفاده می شود.

قاضی عسگر همچنین با اشاره به اصلاح هندسی تقاطع ها و معابر منطقه افزود: این اتفاق تقریبا از اوایل سال جاری و بخش های کوچک آن هم درسال گذشته با ساماندهی ترافیکی میدان شهدا انجام شد که یک میدان در تقاطع روبروی تکیه نصرآباد احداث و ایمن سازی شد.

* اصلاح هندسی میدان ابودردا در خیابان میرزاطاهر

قاضی عسگر بیان کرد: میدان شهید نصر در کنار شهرداری سال گذشته اصلاح هندسی شد که در حال حاضر نیز اصلاح هندسی تقاطع شهید مظاهری به آتشگاه را داریم که در مرحله تحویل زمین به پیمانکار است.

وی ادامه داد: همچنین طرح اصلاح هندسی میدان ابودردا در خیابان میرزا طاهر آماده و در مرحله انتخاب پیمانکار است. اصلاح هندسی میدان سقاخانه را نیز داریم که با توجه به فضای سبز که در حاشیه آن قرار دارد توسط یک طراح بحث زیباسازی آن در حال انجام است تا بتوانیم از این محوطه بهینه استفاده کنیم تا برای شهروندان هم جذاب باشد. پس از آنکه طرح نهایی شود و مصوبات کمیته فنی را اخذ کند این طرح در سال جاری اجرا خواهد شد.

مدیر منطقه 9 شهرداری اصفهان اضافه كرد: حدود ١٢٠ كيلومتر مادي در منطقه 9 قرار دارد كه مساحت زياد باقي مانده آن نياز به بدنه سازي و مالون بندي دارد تا در حفظ درختان كمك كرده و در زمان بحران به دفع آب هاي سطحي و باران كمك كرده و آب هاي سطحي را هدايت كند.

وی با اشاره به اینکه «شهر هم‌گرا» اصولی دارد که هم‌گرایی در سازمان یکی از آن‌هاست، اظهار کرد: همه باید در مناطق مختلف به یک هم‌گرایی لازم دست پیدا کنند و از پراکندگی خارج شوند.

قاضی عسگر ادامه داد: هم‌گرایی با منابع محلی یکی دیگر از موضوعاتی است که باید به آن توجه کنیم. منابع محلی شامل بخش خصوصی، نخبگان، فرهیختگان و مردم است و فرآیندهایی نیز در رابطه با این موضوع در نظر گرفته شده است.کد محتوا 41758

برچسب ها