تامین ایمنی بافت تاریخی و بازار در حوادث

مدیر منطقه 3 شهرداری اصفهان گفت: با نصب 30 شیر هیدرانت مخصوص آبگیری خودروهای آتش نشانی در سال جاری، محلات فرسوده، بافت های تاریخی و سایر نقاط مسکونی و تجاری منطقه ایمن سازی می شود.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، حسین کارگر با اشاره به نصب شیرهای هیدرانت در این منطقه اظهار کرد: شیر هیدرانت از جمله تجهیزات ثابت اطفای حریق است که در معابر و خیابان های شهر و محوطه اماکن اشتعال زا، بازارها، مراکز تجاری، مسکونی و غیره به منظور آبگیری خودروهای آتش نشانی نصب می شود.

وی افزود: خروجی شیر هیدرانت عمدتا یک انشعاب اصلی چهار اینچی است که با پمپاژ قابل نصب در کمترین زمان ممکن تانکر خودروهای آتش نشانی را در مواقع بحران و حادثه، آبگیری می کند.

مدیر منطقه 3 شهرداری اصفهان با اشاره به تهیه و نصب شیرهای هیدرانت در محدوده منطقه سه تصریح کرد: در سال های گذشته تعداد قابل توجهی از این شیرها در نقاط حادثه خیز بازار اصفهان نصب شده که این رویه در سال های بعد از آن نیز ادامه داشته و تعداد 30 شیر هیدرانت طی یک و نیم سال گذشته با هزینه 10 میلیارد ریال تهیه و نصب شده است.

وی افزود: طی بازدیدهای به عمل آمده از راسته بازار که شیرهای هیدرانت نصب شده بود متوجه شدیم که کسبه با سد معبر، این شیرها را پوشش داده بودند، متاسفانه این امر باعث عدم به کارگیری شیرها در مواقع بحران می شود، بنابراین توصیه می شود کسبه از هر نوع پوشش این شیرها خودداری کنند.کد محتوا 41477

برچسب ها