اقدامات شهرداری برای مقابله با یخ زدگی معابر

مدیرعامل سازمان خدمات موتوری شهرداری اصفهان با اشاره به مجموعه اقدامات شهرداری برای مقابله با یخ زدگی و برف روبی در فصل سرد سال گفت: در صددیم برای فصل زمستان، سه دستگاه نمک‌پاش را در بزرگراه دو طبقه امام خمینی (ره)، تقاطع غیر هم‌سطح شهید سلیمانی و جنوب شهر مستقر کنیم تا در صورت لزوم مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، حسن نظام ‌زاده در رابطه با آماده ‌باش تجهیزات و امکانات سازمان خدمات موتوری شهرداری اصفهان برای مقابله با شرایط نامساعد جوی اظهار کرد: با توجه به فرارسیدن فصل سرد سال، آماده ‌باش تجهیزات و امکانات لازم برای رفع آبگرفتگی و برودت هوا و مکاتبات لازم با خدمات شهری مناطق 15 گانه شهرداری انجام شده است.

وی ادامه داد: در سطح شهر مخازنی تعبیه و با شن و ماشه پر شده است تا در سراشیبی‌ ها، بزرگراه ‌ها و مکان هایی که ممکن است جاده یخ زده باشد، مورد استفاده قرار گیرد.

مدیرعامل سازمان خدمات موتوری شهرداری اصفهان افزود: در حال حاضر همه ماشین‌آلاتی که در اختیار مناطق قرار گرفته، آماده به کار است و در صورت لزوم برای پاشیدن نمک و شن و ماسه از کامیون کمپرسی نیز استفاده خواهد شد.

وی با بیان وجود سه دستگاه نمک‌پاش در سازمان خدمات موتوری گفت: دو عدد آن بر روی بنز 1921 و یک عدد دیگر روی بنز 911 قرار دارد که در تابستان این کامیون ها به کمپرسی تبدیل شده و مصالح ساختمانی با آن جابجا می ‌شود.

نظام زاده تصریح کرد: هنگام بارش برف و لغزندگی معابر و بزرگراه‌ های شهر، پخش ترکیب نمک و شن توسط دستگاه نمک‌پاش به صورت مکانیزه و با سرعت مطلوب انجام می ‌شود.

*جرثقیل 15 تنی شهرداری به کمک کامیون های چپ شده می آید

وی اظهار کرد: در صدد هستیم برای فصل زمستان، سه دستگاه نمک‌پاش را در بزرگراه دو طبقه امام خمینی (ره)، تقاطع غیر هم‌سطح شهید سردار سلیمانی و جنوب شهر مستقر کرده تا در صورت لزوم مورد استفاده قرار گیرد.

مدیرعامل سازمان خدمات موتوری شهرداری اصفهان در رابطه با گریدرهای سازمان خدمات موتوری، گفت: سعی کردیم گریدرهای سازمان آماده به کار باشند تا در صورت بارش برف، برف‌روبی را انجام دهد.

وی ادامه داد: در همین زمینه 5 تیغه برف‌روب نیز سفارش و اعتبارات آن در نظر گرفته شده است، همچنین تمام تجهیزات مثل بیل ‌ها و کامیون ها نیز آماده خدمت ‌رسانی به شهروندان است.

نظام زاده با اشاره به کمبود امکانات و تجهیزات گفت: اعتبارات لازم برای جبران کمبود امکانات و تجهیزات در نظر گرفته شده است، البته در صورت وقوع حادثه در سطح شهر آمادگی کامل داریم که نسبت به رفع آن مشکل اقدام کنیم.

وی افزود: یک دستگاه جرثقیل 15 تنی نیز خریداری و به تجهیزات این سازمان اضافه شده است تا در صورت وجود مشکلاتی همچون چپ کردن کامیون در بزرگراه ‌ها مورد استفاده قرار گیرد.کد محتوا 41435

برچسب ها