شهردار اصفهان: مردم تشنه عمل هستند نه گفتار و حرف

شهردار اصفهان در دیدار با روحانی فداکاری که در کوه صفه جان یک شهروند را نجات داده بود، گفت: جامعه ما این روزها به شدت تشنه رفتار است؛ ذهن مردم از شنیدن ها اشباع شده و چیزی که بسیار می تواند روی مردم اثرگذار باشد نحوه رفتار بزرگان دین و کشور است.

گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، طی روزهای گذشته یک روحانی با استفاده از عمامه خود یک شهروند اصفهانی را از سقوط در کوه صفه نجات داده بود که تصاویر این فداکاری در فضای مجازی بازتاب زیادی داشت.  

از این رو شهردار اصفهان به همراه رییس شورای اسلامی شهر اصفهان و برخی اعضای شورای اسلامی شهر از حجت الاسلام مهدی معینی، روحانی فداکار تجلیل کردند. 

*روحانیت از هر جهت می تواند الگو باشد  

علی قاسم زاده شهردار اصفهان در دیدار با این روحانی فداکار با بیان اینکه روحانیت از جهات مختلف الگوست، اظهار کرد: روحانیت هم معلم و مربی اعتقادی است و هم از لحاظ سیره عملی از هر حیث می تواند الگو باشد. با وجود خوب بودن گفتار، جامعه ما این روزها به شدت تشنه رفتار است؛ ذهن مردم از شنیدن ها اشباع شده و چیزی که بسیار می تواند روی مردم اثرگذار باشد نحوه رفتار بزرگان دین و کشور است. 

وی خطاب به این روحانی فداکار، تصریح کرد: هر یک از افرادی که منتسب به دین و انقلاب هستند اگر بتوانند صداقت، رفتار و عمل صالح را در رفتار خود به مردم نشان دهند این موضوع تاثیر بسیار بیشتری از گفتار و ادعا دارد و کاری که شما انجام دادید مصداق عمل صالح است که ذهنیت نسل جوان را می تواند نسبت به روحانیت تغییر دهد. 

شهردار اصفهان با بیان اینکه من به عنوان یک شهروند به نوبه خود از عمل شما تقدیر و تشکر می کنم، ادامه داد: امیدوارم همچنان معین جامعه و دستگیر مردم باشید و از این مسیر مردم را به خداوند نزدیکتر کنید. 

وی اضافه کرد: در سیره بزرگان دین و اهل بیت بیش از آنچه که مردم از طریق جدل و گفت و گو جذب اسلام شده باشند با دیدن رفتار ائمه جذب اسلام و شیعه شده اند. کمتر سراغ داریم که فردی فقط از طریق گفت و گو اسلام آورده باشد و اعمال خیرخواهانه شما مصداق این موضوع است.

قاسم زاده تاکید کرد: اگر بتوانیم از مسیر خدمت و نه حرف، مقداری از مظلومیت نظام کم کنیم کار بسیار بزرگی انجام شده است و باید بتوانیم با عمل خود اعتماد مردم را بازگردانیم. 

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در ادامه این دیدار با بیان اینکه با توجه به کرونا برخی اماکن تفریحی از دسترس مردم خارج شد، اظهار کرد: لازم است با رعایت شیوه نامه های بهداشتی روی این کار بررسی شود تا فضاهای تفریحی شهرداری به صورت رسمی و به طور مجدد در اختیار مردم قرار بگیرد.     

محمد نورصالحی تصریح کرد: لازم است حضور همه اقشار از جمله مومنین و روحانیون در مکان هایی مانند چهارباغ، میدان امام (ره)، کوه صفه، ناژوان و ... تبلیغ شود زیرا حضور همه مردم در این مکان ها نسبت به سالم سازی فضا کمک بسیاری می کند.  

-5931436336873583820_121.jpg

*تجلیل از ایثار افراد فداکار وظیفه مدیریت شهری است

رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در این دیدار با بیان اینکه تجلیل از ایثار و از خودگذشتگی این روحانی وظیفه مدیریت شهری بود، اظهار کرد: یکی دیگر از نمونه های از خود گذشتگی مربوط به نوجوان ایذه ای است که با به خطر انداختن جان خود نسبت به نجات جان دو هموطن دیگر از آتش اقدام کرد و خود دچار سوختگی شدید شد.

حجت الاسلام منوچهر مهروی پور تصریح کرد: در کنار این از خودگذشتگی موضوعی دیگر که این روزها در فضای مجازی در حال دیده شدن است نجات جان یکی از شهروندان اصفهانی توسط روحانی ارجمند حجت الاسلام معینی است.

وی اضافه کرد: ورزشکار بودن این روحانی و حرکت جهادی وی در کوه صفه بسیار زیباست و باید حضور این افراد در چنین مکان هایی پررنگ تر از قبل شود. 

حجت الاسلام معینی نیز در این دیدار با بیان اینکه من کار بزرگی انجام ندادم، اظهار کرد: افرادی که به رشته کوهنوری حرفه ای مشغول هستند می دانند اگر فردی دچار سانحه ای شود باید به هر طریقی شده به وی کمک کرد.

این روحانی فداکار با بیان اینکه حدود 13 سال است به رشته کوهنوردی می پردازم، تصریح کرد: دوستی که با من در کوه صفه بود در میانه های صعود به قله گیر افتاد که با این اتفاق من با بازکردن عمامه خود نسبت به نجات دوستم اقدام کردم.کد محتوا 38473

برچسب ها