2 نمایشگاه عکس در قالب ابتکار «شهروند دیپلمات» در روسیه برپا می شود

دو نمایشگاه عکس اصفهان در قالب ابتکار «شهروند دیپلمات» به مدت یک ماه در روسیه برپا می‌شود.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، دو نمایشگاه عکس اصفهان با عنوان «اصفهان، شکوه معماری ایرانی» و «اصفهان، مهد هم‌زیستی مسالمت‌آمیز ادیان» در قالب ابتکار «شهروند دیپلمات» اداره روابط بین‌الملل شهرداری اصفهان از فردا (دوشنبه) به ترتیب در کاخ موزه تزارها (کاخ کاترین) و موزه تاریخ ادیان روسیه آغاز به کار می‌کند و به مدت یک ماه دایر خواهد بود.

ابتکار «شهروند دیپلمات» که از زمستان 99 کلید خورد و به دنبال استفاده از ظرفیت ایرانیان خارج از کشور برای تقویت تعاملات بین‌المللی اصفهان بود، این دو رویداد ویژه را به پیشنهاد جمعی از دانشجویان ایرانی مقیم مسکو و با همکاری اداره کل ارتباطات و‌ امور بین‌الملل شهرداری اصفهان، رایزنی فرهنگی سفارت ایران در روسیه، اداره کل ارتباطات فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و وزارت فرهنگ روسیه در خواهرشهر روسی اصفهان برپا می‌کند.

در هریک از این دو نمایشگاه، 30 اثر (مجموعا 60) از آثار عکاسان اصفهانی برای بازدیدکنندگان به نمایش درخواهد آمد. این آثار پس از انتشار فراخوان و دریافت 363 اثر از 26 عکاس، توسط هیات داوران انتخاب و برای شرکت در این نمایشگاه‌ها، به روسیه ارسال شد.

گفتنی است، کاخ موزه تزارها قصر امپراطوری قبلی روسیه و یکی از بزرگترین کاخ‌ها در مجاورت سنت پترزبورگ است که آن را مجلل‌ترین و با شکوه ترین بنای این شهر می‌نامند و یکی از آثار گردشگری خارق العاده دنیاست که پس از انقلاب اکتبر به موزه تبدیل شد و هرساله میزبان شمار زیادی از گردشگرانی است که از سرتاسر جهان به روسیه می‌آیند.

همچنین، موزه تاریخ ادیان در سن پترزبورگ، یکی از بزرگ‌ترین موزه‌ها با موضوعیت دین در جهان و تنها موزه ادیان در روسیه به شمار می‌رود. این موزه شامل مجموعه گسترده و متنوعی از دست‌ساز‌های تاریخی و فرهنگی از سراسر جهان و ملیت‌ها از عربستان در ۶ هزار سال قبل از میلاد و مصر باستان گرفته تا اروپای قرون وسطا می‌شود.کد محتوا 37830

برچسب ها