*صدور مجوز ایستگاه های عزاداری بدون نیاز به مراجعه حضوری 

مدیرکل ارتباطات شهرداری اصفهان گفت: امکان دریافت مجوز برای این ایستگاه های عزاداری به صورت غیرحضوری و از طریق میز خدمت شهرداری با مراجعه به آدرس My.isfahan.ir فراهم شده است.

مدیرکل ارتباطات شهرداری اصفهان بیان کرد: امسال مانند سال گذشته به جای ایستگاه های صلواتی و پذیرایی در شهر و بر اساس سیاست های سازمان تبلیغات اسلامی، ایستگاه ‌های نما و نوا برپا خواهد شد تا از گسترش ویروس کرونا جلوگیری شود که امکان دریافت مجوز برای این ایستگاه ها نیز به صورت غیرحضوری و از طریق میز خدمت شهرداری با مراجعه به آدرس My.isfahan.ir فراهم شده است. در این ایستگاه ها نوحه پخش خواهد شد و برای جلوگیری از شیوع کرونا اجازه توزیع نذورات وجود ندارد. 

وی تصریح کرد: همچنین از طریق سامانه My.isfahan.ir شهروندان می توانند مجوز نصب داربست و ایستگاه‌ های نما و نوا را اعلام تا بعد از بررسی، نتیجه آن به فرد متقاضی اعلام ‌شود. متقاضیان به محض ورود به سایت، با یک کلیک بر روی فرم تعهد نصب داربست، فرم تعهد ایجاد ایستگاه ‌های نما و نوا و بنر، درخواست خود را تکمیل کرده، محل برگزاری مراسم را در سامانه ثبت و منتظر دریافت کد رهگیری از طریق پیامک می ‌شوند.

*صدور 300 مجوز ایستگاه های نما و نوا و مراسم عزاداری

وی با بیان اینکه کارشناسان برای انجام بازدید دو روز فرصت دارند تا در قالب ضوابط بیست‌گانه آتش‌نشانی، ترافیک و ... موارد ترافیکی، ایمنی و سایر موارد مرتبط را بررسی و تایید کنند، گفت: پس از ثبت بررسی، زمانی که مجوز برای فرد متقاضی صادر شد، پیامک برای درخواست کننده ارسال می‌شود که با مراجعه به سامانه صدور مجوز می‌تواند آن را دانلود و بر اساس آن اقدام کند.

وی افزود: در حال حاضر بیش از ۳۰۰ مورد مجوز صادر شده که ۲۰۰ مورد آن برای ایستگاه ‌های نما و نوا و مابقی برای برگزاری مراسم است.

*پیش بینی 70 اقدام و رویداد؛ اختصاص فضای 330 گالری شهری به موضوع محرم

حجتی در خصوص برنامه های سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری اصفهان ویژه ایام محرم نیز به پیش بینی اجرای بیش از 70 برنامه و اقدام اشاره کرد و افزود: تولید و انتشار مجموعه کلیپ های " نجواهای در گلو مانده" از سوی دفتر تخصصی سینما، تولید نماهنگ های ادبی از سوی مرکز آفرینش های ادبی قلمستان، برنامه نغمه های عاشورا، جوانان حسینی و ... از سوی فرهنگسرای خورشید، مسابقه نقاشی با موضوع محرم، فراخوان عمومی ویژه ماه محرم با موضوع حمایت از کانون های فرهنگی و سمن ها از سوی اداره مشارکت های سازمان، اختصاص فضای 330 گالری شهری به موضوع محرم، برپایی نمایشگاه محرم در ایستگاه مترو میدان امام حسین(ع)، برپایی گالری خط خون و اجرای نمایش در محور چهارباغ، تولید برنامه های ویدیویی با موضوع اقوام و فرهنگ های مختلف ایرانی در محرم، چاپ 30 هزار پرچم، اهدای اقلام بهداشتی به هیات های مذهبی، اجرای نمایش قافله عزا، ساخت و پخش فیلم هایی با موضوع معرفی ارزش های عاشورایی با عنوان " تعزیت یار" از جمله اقدامات سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری اصفهان در این ایام است که تا دهه سوم محرم ادامه دارد. کد محتوا 37528

برچسب ها