فضاسازی شهری شهرداری اصفهان با رویکرد افزایش مشارکت در انتخابات

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان با اشاره به فضاسازی شهرداری اصفهان برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات پیش رو گفت: شهرداری اصفهان در راستای ابلاغیه های ستاد انتخابات و همچنین در راستای تبیین حق انتخاب به عنوان یک حق بشری و تعیین سرنوشت کشور توسط مردم، اقداماتی را به منظور افزایش مشارکت مردم در انتخابات پیش رو از سوی سازمان ها و مناطق مختلف خود انجام داده است.  

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، ایمان حجتی با اشاره به اینکه در راستای افزایش مشارکت شهروندان در انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر، فضاسازی های شهری با محوریت اهمیت انتخابات پیش بینی و انجام شده است، اظهار کرد: در این زمینه دو مجموعه طرح از سوی اداره کل ارتباطات شهرداری اصفهان طراحی و اکران شده که هر مجموعه شامل هفت طرح متفاوت است و این طرح ها در بیش از یکصد نقطه شهر و در مناطق مختلف نصب شده است.

همچنین از سوی سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری اصفهان، ۴۴۰ عدد پایه سیمانی، ۱۵۰ عدد تک پایه و استند در سطح شهر نصب شده و همچنین بخشی از ظرفیت تبلیغاتی این سازمان در اختیار دیگر سازمان ها و ارگان ها قرار گرفته است که از آن جمله می توان به ۱۷ عدد عرشه پل بر روی بدنه پل هایی چون پل 25 آبان اشاره کرد.

وی ادامه داد: طرح های سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری اصفهان در 6 سری متفاوت در نقاط مختلف شهر نصب شده است.

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان اظهار کرد: نصب طرح های پایه های سیمانی با همکاری حوزه هنری با محتوای روز شمار انتخابات و همچنین در مراکزی که دارای تلویزیون شهری است از دیگر اقدامات شهرداری اصفهان برای افزایش حضور مردم در انتخابات 1400 است.

*نصب بنر «حضور حداکثری» در 500 اتوبوس شهری  

وی با بیان اینکه سازمان اتوبوسرانی شهرداری اصفهان نیز با همکاری بسیج شهرداری اقدام به نصب بنر طرح های انتخابات در حدود ۵۰۰ دستگاه اتوبوس شهری کرده است، گفت: نصب پوستر در اتوبوس های سطح شهر و دعوت به حضور حداکثری در پایانه ها و توقفگاه های سازمان اتوبوسرانی از دیگر فعالیت های مدیریت شهری در این روزهای انتخاباتی است.

*مسابقه آنلاین " ده شب" با هدف افزایش آگاهی شهروندان و طراحی مناظره های انتخاباتی

حجتی با اشاره به اینکه دیواره پازلی ارگ جهان نما نیز از سوی سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان متناسب با ایام انتخابات طراحی و نصب شده است، تصریح کرد: در طرح جدید این دیواره، عکسی از قشرهای مختلف مردم که در کنار هم قرار گرفته اند با شعار " عهدی به دوش داریم" طراحی شده است تا اتحاد و همدلی مردم را نشان دهد.

وی گفت: همچنین نمادها و المان های اثر انگشت به نماد انتخاب از سوی سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان در جای جای شهر نصب شده است.

وی همچنین به طراحی مسابقه اطلاعات شهر و شهروندی «دهِ شب» به صورت آنلاین و در فضای مجازی از سوی اداره کل ارتباطات شهرداری اصفهان اشاره کرد و گفت: محوریت سوالات این مسابقه موضوعات و اطلاعات شهری، وظایف شورا و ... است تا علاوه بر مشارکت، اطلاعات و آگاهی شهروندان در این زمینه افزایش یابد و مشارکت آگاهانه تری اتفاق بیفتد. قرعه کشی این مسابقه هر شب به صورت آنلاین در فضای مجازی به نشانی @isfahan_net انجام می شود.

وی به طراحی و برگزاری 5 مناظره آنلاین از سوی خبرگزاری ایمنا، خبرگزاری شهر و شهروندی ایران، با موضوع انتخابات شورای اسلامی شهر با شعار " آیا اصفهان شهر زندگی است" و همچنین با موضوع جوانان به منظور تبیین دیدگاه های چهره های سیاسی در قالب جریان های مختلف، اشاره کرد و گفت: این مناظره ها به صورت آنلاین از آپارات، سایت خبرگزاری ایمنا و شبکه های اجتماعی این رسانه پخش شد.

مدیرکل ارتباطات شهرداری اصفهان افزود: در کنار تبلیغات وسیع افزایش مشارکت، به منظور افزایش مشارکت شهروندان در انتخابات ریاست جمهوری نیز 10 مجموعه طرح که نشان دهنده اهمیت انتخابات است و همچنین به تشریح وظایف شهرداری و شورا و تأثیر آن بر زندگی مردم می پردازد، طراحی و نصب شده است.کد محتوا 34549

برچسب ها