وظیفه مدیریت شهری زیست پذیرکردن شهر برای همه شهروندان است

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: وظیفه و هنر مدیریت شهری باید این باشد که شهر را برای همه شهروندان زیست پذیر و خیال افراد دارای معلولیت را برای خروج از منزل راحت کند تا این افراد برای انجام کارهای خود با مشکلی مواجه نباشند.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، علیرضا نصر در برنامه متروگردی مدیران شهری به همراه بیماران آسیب نخاعی که به دعوت خیریه حمایت از بیماران آسیب نخاعی (حانا) و همزمان با روز جهانی افراد دارای معلولیت انجام شد، اظهار کرد: درچندسال گذشته بارها در جمع معلولان عزیز حاضر شده ایم و هربار اتفاق خوبی برای شهر و برای این قشر رقم خورده است. بسیار خوشحال می شوم از اینکه مدیریت شهری این توفیق را پیدا کرده که شهر را برای همه شهروندان آماده و مهیا کند.

وی اضافه کرد: آهنگ توجه به افراد دارای معلولیت در شهر اصفهان رو به تعالی و پیشرفت است و مدیریت شهری وظیفه دارد تا خدمات رسانی به این افراد را سرلوحه کارهای خود قرار دهد و این اتفاق در سایه تعامل و همراهی بیشتر شکل می گیرد.  

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: مطالبه گری افراد دارای معلولیت کمک بسیاری به مدیریت شهری در راستای برآورده کردن نیازهای آنها می کند. 

وی تاکید کرد: هر اقدامی که در راستای توجه به افراد دارای معلولیت شود بازهم حداقل کاری است که در این خصوص انجام شده اما این توجه، وظیفه مدیریت شهری است.

*اصفهان شهر دوستدار معلول است

مؤسس انجمن حمایت از بیماران آسیب نخاعی استان اصفهان در ادامه اظهار کرد: شهرداری در سالیان گذشته در زمینه آشنایی با وظایف خود در زمینه افراد معلولیت بسیار خام و بی تجربه بود و نسبت به مسئولیت های اجتماعی خود آشنایی نداشت در حالیکه هم اکنون تمام بدنه شهرداری نسبت به این موضوع آگاهی دارد و انجام این وظیفه از سوی مدیریت شهری به خوبی قابل مشاهده است.

غلامرضا پسته ای تصریح کرد: این سال ها را لازم است به فال نیک بگیریم چراکه رشد بسیار خوبی را در توجه مدیریت شهری به افراد دارای معلولیت مشاهده کردیم، شهرداری بودجه های بسیار خوبی برای این موضوع در نظر گرفته و توجه خوبی به حمل و نقل ویژه افراد معلول انجام پذیرفته که خرید اتوبوس ها در سال گذشته و خرید ون های ویژه این افراد نیز که به تازگی از سوی شهرداری اصفهان انجام شده از جمله این نمونه هاست. 

وی تاکید کرد: نواقص موجود در مترو در حال رفع شدن است و با اقداماتی که در شهر صورت گرفته می توانیم اصفهان را به عنوان شهر دوستدار معلول معرفی کنیم.

*تقدیر از مدیریت شهری به دلیل توجه ویژه به موضوع معلولان

مشاور رییس سازمان بهزیستی استان اصفهان نیز در ادامه با بیان اینکه نمی توانیم شهر به این زیبایی ببینیم و از شهردار محترم اصفهان سپاسگزاری نکنیم، افزود: همچنان ضعف هایی وجود دارد اما دعای خیر ما در کنار مدیریت شهری است.  

وی تاکید کرد: آقای نصر به عنوان رییس شورای اسلامی شهر اصفهان دغدغه همه شهروندان از جمله معلولان را داشته اند و اثرات ماندگاری را برای ما به جای گذاشته اند. یکی از اتفاقات بزرگ وجود یک نماینده شایسته از معلولان در معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان به عنوان مشاور مناسب سازی معلولان است که توانسته به خوبی نقش خود را ایفا کند و باعث شده ما امروز جلوی مسئولان و معلولان سربلند باشیم. 

گفتنی است در این برنامه اعضای خیریه حمایت از بیماران آسیب نخاعی از مدیران شهری به دلیل توجه ویژه به موضوع معلولان، تقدیر کردندکد محتوا 33829

برچسب ها