ارتباط مستقیم شهردار با شهروندان از طریق سامانه ارتباطات مردمی ۱۳۷

شهردار اصفهان: در شرایطی که امکان ملاقات مردمی حضوری نیست، ارتباط مستقیم با شهروندان را حفظ کردیم.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، شهردار اصفهان، برای چندمین بار و در ادامه برنامه های " پاسخگویی در مسیر امید" به مدت سه ساعت در اداره ارتباطات مردمی ١٣٧ شهرداری اصفهان حضور یافت و به طور مستقیم پاسخگوی تماس های تلفنی شهروندان با سامانه 137 بود. 

این شهروندان بر اساس اعلام قبلی و اطلاع‌رسانی انجام شده برای تماس با شهردار اصفهان در سامانه ارتباطات مردمی ١٣٧ شهرداری اصفهان ثبت نام کرده بودند تا مسائل و مطالبات خود را مستقیما با شهردار اصفهان در میان بگذارند. 

قدرت اله نوروزی، شهردار اصفهان طی بیش از سه ساعت به حدود 30 تماس پاسخ داد. همچنین مرتضی طهرانی معاون مالی اقتصادی شهردار اصفهان نیز پاسخگوی 15 تماس شهروندی بود. 

شهردار اصفهان پس از این پاسخگویی تلفنی گفت: خوشحالیم که بستری فراهم شده تا به صورت مستقیم شنوای دغدغه ها و مطالبات مردم باشیم. به خصوص در شرایطی که کرونا امکان برگزاری جلسات ملاقات مردمی حضوری در مناطق را از ما سلب کرده است در این گفتگوهای تلفنی ارتباط ما با مردم و شهروندان حفظ شده و این ارتباط مستقیم و مستمر ادامه دارد. 

*حضور مستمر مدیران مناطق در اداره ارتباطات مردمی 137 برای پاسخگویی تلفنی به شهروندان

همچنین مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان گفت: تلاش ما بر این است تا در ایامی که مردم در شرایط دشوار بیماری کرونا به سر می برند، در سریع ترین زمان ممکن بتوانند مشکلات و مسائل خود را با شهرداری اصفهان در میان بگذارند.

ایمان حجتی با اشاره به اینکه در این خصوص راه های ارتباطی فراوانی جهت پیپگیری مسائل، پیش روی شهروندان قرار داده ایم گفت: اداره ارتباطات مردمی شهرداری اصفهان و یا همان شماره سه رقمی 137 سریع ترین راه جهت پیگیری مسائل و مشکلات شهری است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در شرایط موجود امکان ملاقات های مردمی به صورت حضوری در مناطق میسر نیست؛ مدیران مناطق بر اساس جدول زمان بندی چهارشنبه هر هفته به همراه معاونین مرتبط در مناطق خود در اداره ارتباطات مردمی، پاسخگوی تلفنی شهروندان خواهند بود.  

حجتی در ادامه با اشاره به اینکه ممکن است حجم تماس ها در یک لحظه زیاد باشد و امکان پاسخگویی به شیوه های گذشته فراهم نباشد نیز گفت: به همین جهت با اطلاع رسانی یک روز پیش از حضور مدیران مناطق، ثبت نام لازم به عمل می آید و پس از آن مدیران بر اساس اولویت ثبت نام شهروندان، پیگیر مشکلات آنان خواهند شد.  

وی افزود: شهردار اصفهان نیز در پاسخگویی مستقیم به شهروندان اهتمامی ویژه دارد و حضور در اداره ارتباطات مردمی شهرداری اصفهان و پاسخگویی تلفنی به شهروندان را در سرفصل برنامه های خود قرار داده و تاکنون چندین بار شخصا و در بازه های چندساعته به تماس های شهروندان پاسخ داده اند. در این فرآیند هم، در فضای رسانه ها، تبلیغات شهری و فضای مجازی از قبل به شهروندان اطلاع رسانی می شود، شهروندان با شماره گیری سامانه 137 جهت گفتگو با شهردار اصفهان ثبت نام میکنند و بر اساس اولویت ثبت نام، شهردار اصفهان با آنان گفتگوی تلفنی خواهد داشت. 

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان همچنین در ادامه بیان داشت: در دور گذشته گفتگوی تلفنی شهردار اصفهان با شهروندان، به دلیل حجم بالای درخواست ها امکان ارتباط تلفنی با بخشی از شهروندان محقق نشد که این شهروندان در این دور، در اولویت بودند، ابتدا با این دسته شهروندان گفتگو شد و سپس با سایر درخواست کنندگان گفتگو انجام گرفت. 

حجتی اعلام کرد: به زودی شهروندان می توانند از طریق تلفن همراه خود و با نصب نرم افزار مرتبط با 137 پیام های مرتبط با حوزه شهری را ثبت و از طریق آن پیگیر مسائل و مشکلات خود در حوزه شهری باشند.کد محتوا 32090

برچسب ها