اهدای 100 درصدی رشد تراکم به سازندگان ساختمان در اصفهان

مدیرکل درآمد شهرداری اصفهان با اشاره به اهدای 100 رشد برای تراکم به سازندگان ساختمان در شهر اصفهان در دو ماه اول سال گفت: براساس بسته تشویقی ساخت و ساز سال 1400، ارائه مساعدت به شهروندان به صورت پلکانی تا پایان سال ادامه دارد.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، نادر آخوندی با اشاره به اجرای بسته تشویقی ساخت و ساز شهرداری اصفهان، اظهار کرد: قیمت تراکم در سال 1400 نسبت به سال 99 حدود 15 درصد افزایش داشته است که این نرخ افزایش به علت در نظر گرفتن بازار مسکن تا دو سال آینده بوده است.

وی ادامه داد: این بسته در شش مرحله پیش بینی شده است تا زمینه جذب سرمایه گذاران حوزه مسکن و ساخت و ساز را فراهم کند.

مدیرکل درآمد شهرداری اصفهان تصریح کرد: در این بسته دو ماه اول سال ۱۰۰ درصد رشد تراکم را هدیه دادیم به همین ترتیب دو ماه بعد ۸۰ درصد، دو ماه بعد از آن ۶۰ درصد و هر دو ماه ۲۰ درصد کاهش هزینه داشتیم و تا پایان سال این هدیه به صفر خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه البته برای ماه‌ های اول سال ۱۵ درصد اهدا افزایش قیمت و ۲۰ درصد پرداخت نقدی در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: پرداخت نقدی سه ماه تقسیط می شود.

آخوندی تصریح کرد: این بسته در واقع ۳۵ درصد اهدا برای انبوه‌ سازان در بر دارد که می تواند رونق ساختمان سازی در شهر را به دنبال داشته باشد.

وی اظهار کرد: این بسته تشویقی برای صدور پروانه، گواهی عدم خلاف، پایان کار و ماده ۱۰۰ هم قابل اجراست.

مدیرکل درآمد شهرداری اصفهان افزود: با رونق بخش ساخت و ساز 250 شغل در این عرصه ایجاد می شود که می تواند به بهبود شرایط شهرداری ها هم کمک کند.

وی بیان کرد: سال گذشته با اجرای بسته تشویقی ساخت و ساز تجربه موفقی در درآمدزایی برای شهرداری اصفهان رقم خورد که براساس همین تصمیم، امسال هم این بسته با شرایط جدید اجرایی می شود.کد محتوا 31926

برچسب ها