آماده باش همه نیروها و بخش های شهرداری جهت مقابله با حوادث ناشی از تندباد

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان گفت: با توجه به گزارش هواشناسی مبنی بر وزش شدید باد در اصفهان از ساعات اولیه امروز(چهارشنبه چهار فروردین) همه نیروها و بخش های مرتبط شهرداری اصفهان به حالت آماده باش درآمده اند.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، حسین امیری با اشاره به هشدارهای سازمان هواشناسی مبنی بر وقوع وزش شدید باد و تندباد در شهر اصفهان در روزهای چهارم،پنجم و ششم فروردین ماه اظهار کرد: مجموعه مدیریت شهری از ساعات اولیه به تمام بخش های اجرایی خود اعلام کرده است در حالت آماده باش قرار بگیرند.

وی افزود: برهمین اساس همه نیروها و امکانات جهت برخورد با حوادث احتمالی به کار گرفته شده اند. 

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان با بیان اینکه در همین راستا سازمان آتش نشانی با ۲۵ ایستگاه خود از ساعات اوليه با تمام امکانات در حالت آماده باش است، گفت: همچنین سازمان پارکها به علت احتمال سقوط درختان و حوادث مشابه که در سطح شهر رخ می دهد در حالت آماده باش است.

وی ادامه داد: همچنین تمهیدات لازم برای تابلوها و المان های نصب شده در سطح شهر پیش بینی میشود. 

امیری بیان کرد: مناطق ۱۵ گانه شهر اصفهان و ناژوان هم به دلیل احتمال وقوع حوادث برای خدمات دهی مناسب در پارک‌ها و مراکز تفریحی در حالت آماده باش هستند.

وی از اعلام تذکرات لازم از سوی اکیپ های نظارتی به مردم از طریق بلندگو خبر داد و گفت: این اکیپ ها در اطراف رودخانه زاینده رود و نقاط حادثه خیز به شهروندان هشدار می دهند.

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان گفت: به شهروندان هشدار می دهیم از پارک خودرو در زیر درختان که احتمال سقوط درخت یا اشیا وجود دارد پرهیز کنند. همچنین مردم از نشستن زیر درختان در این چند روز به شدت خودداری کنند.

وی با اشاره به اینکه نیروهای کنترل نظارت اخطارها و تذکرات لازم را به مالکان ساختمان های نیمه کاره و ساختمان هایی که احتمال سقوط مصالح ساختمانی را دارد، می دهند، ادامه داد: در مجموعه مدیریت شهری آمادگی کافی برای رفع خطر وجود دارد از همین رو مردم طی تماس با سامانه ۱۳۷ می توانند این موارد را اطلاع دهند.

امیری افزود: درصورت وزش باد در ساعات فعالیت تله سیژ و تله کابین ناژوان و صفه، مدیریت این مجموعه موظف به تعطیل کردن این مراکز هستند و همه این موارد به این مراکز اعلام شده است. 

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان گفت: همچنین با هرگونه آتش روشن کردن در سطح شهر که موقع وزش باد باعث بروز حادثه می شود، از سوی گشت شهرداری برخورد می شود.کد محتوا 30927

برچسب ها