5 ایستگاه جدید بازیافت در آستانه سال جدید به شهر افزوده شد

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان گفت: 5 ایستگاه جدید بازیافت در آستانه نوروز و سال جدید به شهر اصفهان افزوده شد که بر این اساس تعداد ایستگاه های پسماند شهر اصفهان از 75 به 80 مورد افزایش یافت.  

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، رحیم محمدی با اشاره به اقدامات سازمان مدیریت پسماند برای جمع آوری زباله های تر، خشک و اقلام حجیم بازیافتی شهروندان در روزهای پایانی سال و نیز در ایام نوروز اظهار کرد: تمرکز سازمان بر جمع آوری و مدیریت پسماند در محل تولید با مشارکت شهروندان است که به همین سبب، طرح های ویژه نوروز با این رویکرد اجرایی می شود.

وی با اشاره به اینکه اقلام بازیافتی و پسماند براساس اندازه و حجم، دسته بندی و بر همین مبنا جمع آوری می شود، گفت: شهروندان در این روزها که به نظافت منازل خود مشغول هستند، می توانند با تماس با سامانه 137 جمع آوری اقلام حجیم خود را به شهرداری بسپارند تا خودروهای ویژه به در منزل مراجعه و به صورت رایگان اقلام حجیم را جمع آوری کند. 

*افزایش ساعت فعالیت ایستگاه های بازیافت تا 11 شب

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان ادامه داد: شهروندان می توانند اقلام الکترونیکی دور ریختنی مانند اتو، موبایل و مانند آن را به ایستگاه های بازیافت تحویل دهند که با قیمت متداول بازار، اصفهان کارت آنها شارژ یا هدیه ای به آنها پرداخت خواهد شد. 

وی روش دیگر جمع آوری اقلام بازیافتی در این روزها را مراجعه خودروها براساس برنامه زمان بندی به در منازل عنوان و تصریح کرد: در روزهای پایانی سال، پسماند خشک علاوه بر این روش با تحویل به ایستگاه های بازیافت انجام می شود که شهروندان در ازای آن گل و کود ورمی کمپوست، دریافت می کنند.

محمدی از ساماندهی ایستگاه های بازیافت شهر اصفهان و مناسب سازی آنها با المان های شهر اصفهان گفت و اظهار کرد: تعداد ایستگاه های بازیافت نیز برای خدمت بیشتر به مردم افزایش یافته است و از 75 ایستگاه به 80 ایستگاه فعال رسیده است.   

وی ادامه داد: ساعت کاری ایستگاه ها در روزهای پایانی سال از هشت به 9 شب افزایش یافته است.

*امکان خرید بیشتر از بازارهای کوثر با تحویل پسماند خشک

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان افزود: خودروهای سازمان مدیریت پسماند در چهارشنبه سوری در سطح شهر تردد و اقلام قابل اشتعال را جمع آوری می کند اما از شهروندان درخواست داریم در صورت داشتن این نوع اقلام از قراردادن آنها در منازل خودداری کنند؛ در این شرایط با تماس شهروندان با سامانه 137، نیروهای شهرداری نسبت به جمع آوری اقدام خواهند کرد.

وی با بیان اینکه زباله های تر به صورت یک شب در میان جمع آوری می شود، گفت: برای اطلاع مردم از برنامه جمع آوری، 200 هزار تقویم چاپ و به شهروندان تحویل می شود.

محمدی همچنین از طرح سازمان مدیریت پسماند برای دریافت پسماند خشک در بازارهای روز کوثر خبر داد و گفت: به مناسبت ایام نوروز در ازای دریافت پسماند خشک شهروندان، کارت های اعتباری آنها برای خرید از فروشگاه های کوثر شارژ می شود.

وی اسفند را «ماه پسماند» دانست و گفت: بر همین اساس در این روزها، ایده کاپ دانش آموزی با موضوع «پسماند شهری» با افزایش 200 درصدی تعداد طرح های رسیده نسبت به سال قبل اجرا شده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از برگزاری پویش هایی برای فرهنگ سازی حوزه پسماند ویژه کودکان محلات کمتر برخوردار خبر داد و گفت: طی برگزاری این پویش هدایای آموزشی شامل لوازم التحریر توسط ماشین های حمل زباله خشک، به کودکان این محلات هدیه و ایستگاه های نقاشی برگزار می شود.کد محتوا 30895