سردیس 11 هنرمند اصفهانی در چهارباغ بالا نصب شد

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان گفت: در آستانه نوروز 1400 سردیس 11 هنرمند اصفهانی در خیابان چهارباغ بالا اصفهان نصب شد.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، حسن موذنی اظهار کرد: این افراد هنرمندان اصفهانی و مشاهیری هستند که در زمینه هنرهای تجسمی فعالیت داشته اند و این اقدام با همراهی هنرستان هنرهای زیبا انجام شده است.   

وی با اشاره به اینکه 11 هنرمند در ساخت این 11 سردیس نقش داشته اند، گفت: سردیس های ساخته شده مربوط به چهره های استاد عباسعلی پورصفا هنرمند نقاش، مهدی اولیایی هنرمند گره چین، یسایی شاجانیان هنرمند نگارگر، عیسی بهادری طراح فرش، ضیاء الدین امامی هنرمند نقاش، احمد صنیعی آباده ای هنرمند منبت کار، جواد رستم شیرازی هنرمند نگارگر، محمود فرشچیان هنرمند نگارگر، مسیب تمدن هنرمند مجسمه ساز، هوشنگ جزی زاده هنرمند نگارگر، محمدحسین مصورالملکی هنرمند نگارگر است.  

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان افزود: قدرت اله معماریان اصفهانی، محمد بیک زاده، علیرضا قدمیاری، رضا قره باغی، علیرضا اوسانلو، سینا طاهری، ملک دادیار گروسیان، هادی ضیاء الدینی، محسن ناصریان، بیژن غنچه پور و امین بلاغی اینانلو، هنرمندانی هستند که برای ساخت این سردیس ها با شهرداری همکاری کرده اند.

*محورهای گردشگری محل نصب سردیس های شهر اصفهان می شود

وی دلیل انتخاب چهارباغ بالا برای نصب این سردیس ها را ملاک قرار دادن محورهای گردشگری برای این اقدام دانست و گفت: این محور به سی و سه پل منتهی می شود و شهرداری سال آینده نصب سردیس ها را در محورهای گردشگری مختلف شهر در دستور کار دارد.

موذنی بیان کرد: نورپردازی این سردیس ها در آینده نزدیک از سوی منطقه 5 انجام می شود.

وی از نصب سردیس های استاد شهریار در منطقه 13 و سردیس شهید حبیب الهی در منطقه یک نیز خبر داد و گفت: سردیس شهید خرازی هم بعد از نوروز 1400 در شهر نصب خواهد شد.  

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان در خصوص برنامه های شهرداری برای زیباسازی شهر در ایام نوروز نیز گفت: برای این منظور دو هزار پرچم با موضوع ولادت امام زمان (عج) و بهار در مناطق 15 گانه شهر نصب می شود.

وی با بیان اینکه 20 دیوارنگاره هم با اشعاری با لهجه اصفهانی در مورد اصفهان طراحی می شود، اظهار کرد: دیواره پازلی جهان نما هم با موضوع ولادت امام زمان (عج) و بهار در میدان امام حسین (ع) نصب خواهد شد.

*نصب یک هزار المان ویژه اعیاد شعبانیه در مناطق 15 گانه

موذنی تصریح کرد: 9 المان خانواده هم با موضوع نوروز و خانواده در چهارراه ها و میادین شهر نصب خواهد شد، همچنین به مناسبت اعیاد شعبانیه 24 المان نوری در شهر اجرا می شود.

وی با بیان اینکه 10 تابلوی نوری گرافیکی در عرشه های پل های حلقه سوم ترافیکی شهر اصفهان با موضوع هویت اصفهان برای زیباسازی شهر در ایام نوروز نصب می شود، گفت: یک هزار المان ویژه اعیاد شعبانیه با مشارکت هیئت حضرت ابوالفضل (ع) هم در مناطق 15 گانه شهر نصب می شود.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان با اشاره به برگزاری هفتمین سمپوزیوم مجسمه سازی شهر اصفهان اظهار کرد: در قالب این سمپوزیوم 5 اثر شامل درخت طوبی، عالی قاپو به روایتی دیگر، حیران، پناه پرنده و درخت شهر در مقابل ورزشگاه تختی نصب می شود.

*سیب های بهاری در حاشیه زاینده رود

وی از تصویرسازی 9 سیب بهاری با موضوع بهار و اصفهان برای نصب در حاشیه زاینده رود خبر داد و گفت: این آثار بین پل خواجو تا پل جویی نصب می شود.

موذنی بیان کرد: برای زیباسازی شهر اصفهان در ایام نوروز، نورپردازی پل آذر، دهانه های فوقانی پل خواجو، تکیه تویسرکانی، خانه حکمت، تکیه بروجردی، آرامگاه دهش، خیابان جابر انصاری، درختان شاخص منطقه هشت و درختان میدان شهرداری در منطقه 11 انجام می شود.

/کد محتوا 30894