درهای تالار هنر به روی اهل هنر باز شد

در بیست و هشتمین برنامه «هر یکشنبه، یک افتتاح» دو پروژه عمرانی و فرهنگی منطقه ۱۰ شهرداری به ارزش ۲۸۰ میلیارد ریال با حضور شهردار اصفهان، رییس، اعضای شورای شهر و جمعی از هنرمندان شهر به بهره‌برداری رسید.

در ادامه اجرای برنامه «هر یکشنبه، یک افتتاح» ظهر امروز _یکشنبه ۲۶ بهمن‌ماه ۹۹_ با حضور شهردار اصفهان، رئیس و اعضای شورای شهر اصفهان پروژه‌های عمرانی و فرهنگی منطقه ۱۰ شهرداری افتتاح شد.

پروژه بازسازی و بازگشایی تالار هنر یکی از پروژه‌های آماده افتتاح منطقه ۱۰ به شمار می‌آید که با نظر شهردار اصفهان احیای سالن کوچک، اصلاح استاندارسازی پلاتوهای تمرین، ساخت اتاق فرمان مستقل برای سالن کوچک با تجهیزات، تعمیر سیستم‌های تهویه و سرمایشی و گرمایشی، احیای سالن کنفرانس سالن کوچک، اصلاح ورودی تالار و رمپ گذاری برای معلولان، تعمیر تجهیزات نور و صدای آن در دستور کار قرار گرفته بود. برای بازسازی و بازگشایی تالار هنر بالغ بر مبلغ ۸۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

دیگر پروژه آماده افتتاح در این منطقه، پروژه مشارکتی تجاری اداری میثم است که در عرصه‌ای به وسعت ۸۹۸ مترمربع با زیربنای دو هزار و ۴۰۰ متر مربع احداث شده و دارای دو واحد تجاری، هشت واحد اداری است.

نگذارید تالار هنر حتی یک شب هم تعطیل بماند

قدرت الله نوروزی، شهردار اصفهان در این مراسم اظهار کرد: در جلسات دیدار با هنرمندان، یکی از درخواست‌های اصلی آنها رسیدن تالار هنر به جایگاه واقعی خود بود؛ از این رو شورای اسلامی شهر و شهرداری این موضوع را به طور جدی پیگیری کرد و بودجه‌ای معادل پنج میلیارد تومان برای انجام این اقدام در نظر گرفته شد، اما با توجه به اهمیت این مکان و توجه کمیسیون فرهنگی شورای شهر و همت مدیر منطقه ۱۰ شهرداری و علاقه‌مندی مدیریت شهری به هنر اعتبار در نظر گرفته شده برای بازسازی تالار هنر به هشت میلیارد تومان افزایش یافت.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه امروز با انجام اقدامات اساسی این مکان تقدیم هنرمندان می‌شود تا در این مکان هنر خود را به نمایش بگذارند و به آرامش و آسایش مردم کمک کنند؛ آخرین نقطه خواسته مدیریت شهری و شورای شهری این است که هنرمندان مردم را شاد کرده و شادی را به بدنه جامعه و مردم تزریق کنند.

شهردار اصفهان اظهار امیدواری کرد: پس از رفع موانع، تئاتر شهر در چهارباغ ساخته شود و سینماهای احداث شده در مناطق ۱۱ و ۱۵ شهرداری مسیری را بگشاید تا سینما سازی به عنوان امری واجب به مناطق مختلف شهر برود.

نوروزی با بیان اینکه هنرمندان باید تولید محتوا کرده و از ظرفیت‌های ایجاد شده در تالار هنر به خوبی استفاده کنند، گفت: کار شهرداری ایجاد ساختار، تشکیلات و زیربنا است و هنرمندان باید با تولید محتوا این ساختار را تقویت کرده و هنر را به نمایش بگذراند.

وی خطاب به هنرمندان تأکید کرد: نگذارید تالار هنر حتی یک شب هم تعطیل بماند و هنر در اصفهان به عنوان شهری سرشار از هنر با رخوت و فِسُردگی مواجه شود.

شهردار اصفهان ادامه داد: هنرمندان باید پویایی را در این فضای نیازمند شادابی ایجاد کنند همانگونه که ۱۰۰ سال پیش پیشکسوتان شما چنین کردند و نام اصفهان را به عنوان شهر مظهر تئاتر و هنرهای نمایشی ثبت کردند.

وی اظهار کرد: آرزوی ما این است که به تالار هنر بسنده نشود بلکه هر مکانی که قبلاً ساخته شده ولی از انتفاع افتاده، همچون این مکان بازسازی شود تا شهرداری نیز فعالیت‌های خود را با قدرت ادامه دهد.کد محتوا 30439

برچسب ها