پیش بینی هفت هزار و 727 میلیارد تومان منابع درآمدی در لایحه بودجه 1400 شهرداری

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: هفت هزار و 727 میلیارد تومان منابع درآمدی در لایحه بودجه 1400 شهرداری پیش بینی شده است و تنها 30 درصد درآمدها ناشی از فروش تراکم در شهر خواهد بود.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، علیرضا نصر اصفهانی در صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: هم اکنون بررسی لایحه بودجه سال 1400 شهرداری اصفهان در کمیسیون های تخصصی به پایان رسیده است و از فردا در جلسات کمیسیون تلفیق مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: امیدواریم با طی این مراحل در نهایت روز 10 اسفندماه سال جاری لایحه بودجه 1400 نهایی شود.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان به اعلام جزئیاتی از نحوه وصول درآمدها در لایحه بودجه 1400 شهرداری پرداخت و با تاکید بر این نکته عنوان کرد: بخش های مختلف درآمدی نشان می دهد، برخلاف تصورات، قرار نیست این بودجه فشاری به مردم شهر وارد کند.

وی اظهار کرد: درآمد ناشی از عوارض موضوع قانون مالیات بر ارزش افزوده در بودجه سال آتی، یک هزار و 102 میلیارد تومان، فروش اموال غیرمنقول 900 میلیارد تومان، فروش اوراق مشارکت 780 میلیارد تومان، درآمدهای سرمایه گذاری 590 میلیارد تومان، بهای خدمات مانند آسفالت ریزی و پارکینگ و ... 150 میلیارد تومان، سازمان ها و شرکت های وابسته یک هزار و 228 میلیارد تومان در بودجه پیش بینی شده است.

نصر اصفهانی جمع موارد اساسی و کلی درآمدهای بودجه 1400 را هفت هزار و 727 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: در لایحه بودجه سال آینده، 30 درصد درآمدها مربوط به تراکم خواهد بود و گامی به سمت درآمدهای پایدار برداشته شده است.

*اجرای 600 میلیارد تومان پروژه مشارکتی در منطقه 10

همچنین در این جلسه، حمیدرضا شهبازی در خصوص پروژه های آماده بهره برداری منطقه 10 اظهار کرد: در 18 ماه گذشته چهارمین دوره آئین افتتاح و کلنگ زنی پروژه های عمرانی در منطقه 10 برگزار و تعداد زیادی از پروژه های عمرانی، فرهنگی و شهرسازی در منطقه آماده شده است.

وی با بیان اینکه رویکرد منطقه 10 مبتنی بر مشارکت فعال و مسئولانه شهروندان است، گفت: بر همین اساس فرآیندی را در منطقه طراحی و کانال های ارتباط با شهروندان را تقویت کردیم.

مدیر منطقه 10 شهرداری اصفهان تصریح کرد: افزایش سرمایه اجتماعی شعاری که پیرو سیاست های کلان شورای اسلامی شهر اصفهان بود را در منطقه 10 محقق کردیم. همچنین تقویت حس همگرایی و هم افزایی بین شهروندان یک نقطه عطف در مدیریت شهری است و هرچند توجه به پروژه های عمرانی مطلوب است اما نگاه به عملکردهای فرهنگی – اجتماعی یک ضرورت است که در این دوره این اتفاق در مجموعه ما رخ داده است.

وی با اشاره به اینکه مرمت و بازگشایی مجدد تالار هنر، امروز با اعتبار بالغ بر هشت میلیارد تومان از جمله پروژه هایی است که در اختیار شهروندان قرار می گیرد، اظهار کرد: بازسازی سالن اصلی، تعویض صندلی های سالن، تعویض کفپوش، سن، بلک باکس، اتاق گریم، رختکن، ساخت آسانسور و سرویس اداری انجام شده است.

شهبازی افزود: همچنین تاسیسات تالار برای اجرای هنرمندان از بین رفته بود که از شرایط کرونا استفاده و تالار تعطیل و رفع عیب شد؛ اکنون دو دهه از عمر تالار هنر می گذرد و از امروز به صورت تازه نفس به هنرمندان شهر خدمت می کند.  

وی بیان کرد: افزایش تعداد پلاتوها از ۲ عدد به ۴ عدد و بازسازی آنها به صورتی که یکی از آنها امکان برگزاری اجرای نمایش دارد، توسعه کارگاه عروسک سازی، ایجاد آرشیو عروسکی، توسعه آرشیو لباس و تجهیزات، توسعه و بهسازی سالن اجتماعات، تجهیز و توسعه سالن کوچک، افزایش تجهیزات تخصصی نورپردازی برای اجرای تئاتر و تاسیس اتاق فرمان اختصاصی سالن کوچک بخشی از اقدامات در جهت بازسازی تالار بوده است.

مدیر منطقه 10 شهرداری اصفهان افزود: ایجاد مهمانسرا و فضاهای خدماتی آن، بهسازی و توسعه اتاق‌های گریم تخصصی، دکوراسیون داخلی فضاهای لابی، مناسب سازی فضا برای حضور افراد دارای معلولیت، تجهیز و بهسازی تاسیسات سرمایشی و گرمایشی، ارتقای سیستم صوتی سالن اصلی و سالن کوچک به طور مجزا، تجهیز کل فضاها به دوربین مداربسته، خرید و نصب دوربین های شاهد جهت ضبط اجراها با کیفیت و تاسیس فضای پشت صحنه سالن کوچک از جمله تغییراتی است که در تالار هنر اعمال شده است.  

وی با اشاره به پروژه مشارکتی، تجاری – اداری میثم با اعتبار 200 میلیارد ریال تصریح کرد: با توجه به ظرفیت های منطقه 10 و رویکردی که در مدیریت شهری مبتنی بر استفاده از بخش خصوصی در راستای توسعه پایدار شهری است مجموعه های خوبی در حوزه مشارکتی ساخته شده و در حال حاضر بیش از 600 میلیارد تومان پروژه مشارکتی با سرمایه گذاران داریم.

*پروژه های عمرانی منطقه 10 امسال 103 درصد افزایش یافت

شهبازی افزود: در آینده نزدیک فرهنگسرای استاد شریعت در محله حصه به همراه پروژه های عمرانی – خدماتی منطقه بهره برداری خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه منطقه 10 در طول سال 99 بیش از 52  قرارداد عمرانی داشت که 15 قرارداد در حوزه معاونت عمران و 37 قرارداد منطقه ای بود، گفت: هم اکنون همه قراردادها اتمام یافته و یا در مرحله پایانی است و تا پایان سال به مردم تحویل می شود.

مدیر منطقه 10 شهرداری اصفهان گفت: همچنین در سال گذشته 83 درصد رشد پروژه های عمرانی از لحاظ تعداد و ریالی داشتیم که این میزان در سال 99 به 103 درصد افزایش یافت و شاخص منطقه بسیار خوب است.

وی اضافه کرد: درآمدی که برای سال 99 در منطقه در نظر گرفته شده بود 138 میلیارد تومان بود اما در اصلاح بودجه به 200 میلیارد افزایش دادیم و در اصلاحیه آخر اسفند به 250 میلیارد تومان می رسد.کد محتوا 30409

برچسب ها