توجه به پروژه های مرتبط با شهر دوستدار کودک در بودجه 1400 شهر اصفهان/ ایجاد امکانات متناظر مناطق برخوردار در مناطق کمتر برخوردار

شهردار اصفهان گفت: در بودجه شهرداری توجه به شهر دوستدار کودک دیده شده است؛ البته ما در تمامی پروژه ها و اقدامات باید کودکان و نوجوانان را سرلوحه کار قرار دهیم و پروژه های آینده در راستای شهر دوستدار کودک است تا وقتی از مراجع بین المللی برای بازدید به شهر اصفهان می آیند ثابت کنیم که در این شهر، کودک به درستی دیده شده است.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی در برنامه «هر یکشنبه، یک افتتاح» که این هفته به افتتاحیه های منطقه هفت اختصاص داشت، با اشاره به بهره برداری از خانه تخصصی کودک و نوجوان شهر اصفهان اظهار کرد: خوشحالیم امروز در مکانی قرار گرفته ایم که دقیقا در راستای دریافت نشان شهر دوستدار کودک از سوی اصفهان است.

وی ادامه داد: در شهر دوستدار کودک باید در همه زیرساخت ها توجه به شکوفایی استعدادهای کودکان را مدنظر قرار داد و در برنامه ریزی های شهری به کودکان به عنوان سرمایه توجه ویژه شده و نیازهایشان برطرف شود.

شهردار اصفهان افزود: کودکان باید در آرامش زندگی کنند تا بتوان سکان کشور بزرگ ایران و شهر اصفهان را در دستان خود بگیرند و اگر در افتتاح 9 پروژه منطقه 7، ابتدا این مرکز را مورد توجه قرار دادیم نشان از تمرکز بر آینده سازان این سرزمین دارد.

وی با بیان اینکه در منطقه هفت حدود 33 پروژه منطقه ای در دست اجراست، اظهار کرد: علاوه بر اینها 15 پروژه دیگر آماده ابلاغ برای اجراست تا پویایی، تحرک و خدمت رسانی به همه بخش های در همه نقاط شهر برای توزیع عادلانه تزریق شود.

نوروزی افزود: پروژه های امروز تا آخر سال در دیگر مناطق هم تکرار می شود و سال آینده با حمایت شورای اسلامی شهر اصفهان و تخصیص بودجه، تک تک شهروندان در مناطق کمتربرخوردار از امکانات شهری برخوردار خواهند شد.

وی تعداد و سطح پروژه های منطقه هفت شهر اصفهان را بسیار عالی توصیف کرد و گفت: این منطقه به نقطه مطلوب رسیده است.

شهردار اصفهان همچنین با اشاره به اینکه سیاست ما این بود که مراکز فرهنگی از جمله سینماها که در شهر متمرکز است متناظر آن در مناطق کمتربرخوردار هم ایجاد شود، اظهار کرد: در همین راستا سال گذشته دو سینما یکی از رهنان و یکی در خوراسگان بهره برداری کردیم.

وی با اشاره به راه اندازی فرهنگسرای تخصصی کودک و نوجوان در شهر اصفهان در منطقه هفت شهر اصفهان تصریح کرد: چنین مرکزی در کمتر منطقه ای از شهر اصفهان وجود دارد و ایجاد این امکانات در سایر مناطق هم اندیشیده شده است.

نوروزی در مورد پیش بینی بودجه ای برای شهر دوستدار کودک در لایحه بودجه 1400 بیان کرد: در بودجه توجه به شهر دوستدار کودک دیده شده است؛ البته ما در تمامی پروژه ها و اقدامات باید کودکان و نوجوانان را سرلوحه کار قرار دهیم و پروژه های آینده در راستای شهر دوستدار کودک است تا وقتی از مراجع بین المللی برای بازدید به شهر اصفهان می آیند ثابت کنیم که در این شهر، کودک به درستی دیده شده است.

وی ادامه داد: در همین راستا همه مناطق در راستای شهر دوستدار کودک موظف اند اقداماتی را انجام دهند.

شهردار اصفهان همچنین در مورد حمایت و شراکت با بخش خصوصی گفت: در نظر داریم توسعه و اداره مراکزی مانند فرهنگسرای تخصصی کودک و نوجوان با حضور بخش خصوصی باشد و مشارکت مردم یکی از ارکان ماست تا بتوانیم موفق شویم.

مصوبه جدید شورای شهر اصفهان برای حمایت از ساخت بیمارستان

در ادامه این برنامه علیرضا نصر اصفهانی، رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: امیدواریم با برگزاری افتتاحیه هایی از این نوع گام های موثری را در راستای توسعه عدالت فضایی در شهر اصفهان برداریم.

وی با بیان اینکه امروز باید اقدامی انجام دهیم تا حس تعلق به مناطق روز به روز افزایش پیدا کند که یکی از راه های آن افتتاح طرح ها و توجه به نیازهای شهروندان است، گفت: هنر مدیریت شهری این است که برنامه ریزی ها در راستای ماندگاری شهروندان در منطقه باشد و ماندگاری هم در گرو اتفاقاتی است که در منطقه رخ می دهد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه منطقه هفت از جمله مناطقی است که اتفاقات خوبی در آن رخ داده است، گفت: منطقه 14 هم که از زمانی که از منطقه هفت جدا شد با سرعت، مسیر رشد و توسعه را طی می کند و این موضوعات موجب دلگرمی همه شهروندانی است که در چنین مناطقی زندگی می کنند.

وی ادامه داد: در ماه های اخیر در منطقه 7 بوستان آرزو بهره برداری شد و امروز شاهد بهره برداری از فرهنگسرای کودک و نوجوان در این بوستان هستیم.

نصر اصفهانی افزود: در این دوره مدیریت شهری نیازهای مناطق رصد و اقداماتی را علی رغم مشکلات رقم زد و با وجود اقدامات و مصوبات شورای شهر فرصت بخش خصوصی هم مغتنم است که امروز اصفهان در بسیاری از پروژه ها در کنار خود بخش خصوصی را دارد.

وی با اشاره به مصوبه جدید شورای اسلامی شهر اصفهان برای حمایت از بخش خصوصی اظهار کرد: امروز اعلام کردیم در شهر اصفهان اگر بخش خصوصی مبادرت به ساخت بیمارستان کند، از همه عوارض شهری معاف خواهد بود و تنها شرط این کار ساخت بیمارستانی با 96 تخت است.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: ما فرش قرمز همواره در مقابل بخش خصوصی در زمینه فرهنگی، اجتماعی، خدماتی و گردشگری گسترده است.

تحقق شهر دوستدار کودک در همت و رویکرد مدیریت شهری متجلی است

همچنین شیرین طغیانی، رئیس کمیسیون معماری، عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان بیان کرد: یکی از موضوعات اساسی که از زمان آغاز به کار دوره پنجم شورای اسلامی شهر مورد توجه بوده، اجرای پروژه های کلان در دل محلات و مناطق برای توزیع عدالت اجتماعی است.

وی با بیان اینکه مدیریت شهری در کنار اجرای پروژه های بزرگ مثل رینگ چهارم و چهارباغ عباسی، پروژه هایی نیز در دست اجرا دارد که مشخصا به دست مردم بهره برداری می شود و مورد استفاده آنها قرار می گیرد، گفت: در این رابطه کودکان و نوجوانان و زنان در اولویت قرار دارند.

رئیس کمیسیون معماری، عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: طرحی که امروز در منطقه هفت بهره برداری شد با رویکرد شهر دوستدار کودک ساخته شده و با این نگاه که اگر آینده قرار است به دست کودکان ساخته شود باید امروز برای آنها برنامه هایی داشته باشیم در همت و رویکرد مدیریت شهری متجلی است که اگر غیر از این بود امروز در خدمت مردم منطقه هفت نبودیم.

وی افزود: از شهردار اصفهان و مدیریت منطقه هفت که چنین طرح هایی را در دستور کار دارند قدردانی می کنم به طوریکه منطقه هفت از نظر پروژه های عمرانی یکی از مناطق پیشتاز در بین مناطق شهری است.

کودکان کارگزاران توسعه پایدار شهر به شمار می روند

همچنین محمد عیدی، معاون فرهنگی – اجتماعی شهردار اصفهان اظهار کرد: برای تحقق سودای توسعه پایدار باید از همه ظرفیت های انسانی شهر بهره مند شویم و یکی از این سرمایه ها کودکان هستند که نه تنها موضوع توسعه پایدار بلکه کارگزار توسعه نیز به شمار می روند.

وی با بیان اینکه کودکان ما باید از سوی حوزه های دست اندر کار شهرداری استعدادیابی و شبکه سازی شوند تا بتوانند به نقش خود به عنوان کارگزاران توسعه پایدار شهر به خوبی عمل کنند، گفت: شهرهای امروز بیش از پیش نیاز به تخیل کودکانه دارد تا زندگی در شهر لطیف تر و مهربانانه تر شود.

معاون فرهنگی – اجتماعی شهردار اصفهان افزود: امیدواریم خیلی زود به این موضع برسیم که نقش کودکان به عنوان یک نقش کنش گر فعال در شهر تلقی شود و تحقق پیدا کند.

گفتنی است؛ امروز با حضور شهردار و مدیران شهری در منطقه هفت شهر اصفهان، 9 پروژه عمرانی و ترافیکی با اعتبار بیش از 225 میلیارد ریال بهره برداری و آغاز شد.

یکی از این طرح ها، احداث فرهنگسرای تخصصی کودک و نوجوان با 500 متر زيربنا با اعتبار 22 میلیارد و 500 میلیون ریال بود که دارای بخش های مختلف مانند، سالن اجتماعات، کافی شاپ، کلاس آموزشی و .... است.

فاز دوم پارک و مادی چشمه خونین از دیگر پروژه های امروز بود که بدنه سازی مادی با سنگ مالون به ارتفاع چهار متر با حجم سنگ کاری بالغ بر 800 متر مکعب و پیاده رو سازی با بتن دکوراتیو همچنین زير سازی و آسفالت گذرهای اطراف آن با مساحتی بالغ بر پنج هزار مترمربع و پیاده روسازی فاز اول و دوم با مساحتی بالغ بر دو هزار مترمربع از جمله اقدامات برای ساماندهی مادی چشمه خونین بوده است. همچنین برای اجرای این طرح 13 میلیارد و 842 میلیون ریال اعتبار صرف شده است.کد محتوا 30373

برچسب ها