اجرای نخستین پاکت پارک شهر اصفهان در حاشیه خیابان خلجا

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان از اجرای نخستین پاکت پارک شهر اصفهان در حاشیه خیابان خلجا خبر داد و گفت: پاکت پارک‌ها نواحی کوچکی از فضاهای عمومی دعوت کننده هستند که فضایی را برای فرار از فشار و شلوغی شهر فراهم می‌کنند.

فروغ مرتضایی‌نژاد در گفت و گو با خبرنگار ايمنا ، اظهار کرد: پاکت پارک‌ها به عنوان فضای گمشده از سلسله مراتب پارک‌های شهری است که می‌تواند نقش مؤثری در حیطه آرامش، فضای فراغت، بازی و گردشگری شهروندان داشته باشد.

وی با تاکید بر ضرورت حرکت به سمت اجرای پاکت پارک‌ها، افزود: نخستین پاکت پارک شهر اصفهان در حاشیه خیابان خلجا (محدوده منطقه یک شهرداری) با هدف تقویت بعد فرهنگی، اجتماعی و تاریخی اجرا شده است.

مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان ادامه داد: از مزایای پاکت پارک خیابان خلجا تقویت محور مادی و نمایش ابعاد تاریخی چنار ۸۰ ساله موجود در محل است.

وی با بیان اینکه منظرسازی دیواری پاکت پارک خلجا توسط سازمان زیباسازی انجام شده و المان با آب نمای زیبایی در آن قرار گرفته است، تصریح کرد: ضوابط طراحی و اجرای پاکت پارک‌ها در سازمان پارک‌ها و فضای سبز جز پروژه‌های واحد طراحی سازمان بود که مورد بررسی قرار گرفت.

مرتضایی‌نژاد گفت: به زودی کتابی با عنوان «پاکت پارک دیزاین» توسط سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان منتشر خواهد شد و در آن مفاهیمی همچون پاکت پارک و طراحی آن، چگونگی نگهداری آنها و نمونه‌های اجرا شده آن در کشورها همچنین نمونه اجرا شده اصفهان قرار می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه توسعه پاکت پارک‌ها به عنوان نقاط سبز درون شهری با هدف افزایش تعاملات اجتماعی در فضاهای سبز شهری با استفاده از زمین‌هایی در حد ۱۰۰ متر مربع و ابعادی که قابل تجاری و استفاده اقتصادی نیست، در دستور کار سازمان پارک‌ها قرار دارد، افزود: سه نمونه دیگر پاکت پارک‌ها در سایر مناطق شهرداری در حال طراحی و اجرا است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان تاکید کرد: پاکت پارک‌ها راهکاری جدید در مسیر توسعه فضای سبز شهر، فراهم شدن بسترهای آموزشی و ارتقای فرهنگ شهروندی با کمترین هزینه است.کد محتوا 28979

برچسب ها