«شهروند دیپلمات» به گسترش ارتباطات بین المللی اصفهان کمک می‌کند

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان گفت: طرح «شهروند دیپلمات» از کنش گران بین‌المللی می‌خواهد به شهر و شهرداری اصفهان برای گسترش ارتباطات بین‌المللی کمک کند.

به گزارش خبرنگار ايمنا ، ایمان حجتی صبح امروز -سه شنبه ۳۰ دی ماه ۹۹- در جمع خبرنگاران در خصوص طرح «شهروند دیپلمات» اظهار کرد: فراخوان «شهروند دیپلمات» در شهر اعلام شده و از کنش گران بین‌المللی می‌خواهد به شهر و شهرداری اصفهان برای گسترش ارتباطات بین‌المللی کمک کنند.

وی تصریح کرد: شهروند دیپلمات نوعی دیپلماسی غیررسمی است که در آن به ارتباطات مقامات غیررسمی برای توسعه همکاری‌ها اشاره شده و پلی از سوی اصفهان است به سوی شهرهای خواهرخوانده و سازمان‌های بین‌المللی که اصفهان در آن‌ها عضویت دارد.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان با بیان اینکه ایجاد پل‌های ارتباطی برای رفع مشکلات از جمله وظایف اصلی این اداره کل است، افزود: مهرماه سال ۹۸ در برنامه‌ریزی‌ها به این نتیجه رسیدیم که برای تقویت ارتباطات بین‌المللی شهرداری و ایجاد ارتباط مؤثر با شرکای خارجی باید گام‌های اساسی برداشته شود؛ یکی از این گام‌ها ارتباطات مؤثر با کشورهای خارجی است؛ اصفهان با ۱۳ شهر دنیا خواهرخواندگی رسمی دارد و در ۱۰ مجمع و سازمان بین‌المللی نیز عضو است اما برای پیمودن مسیر در جهت گسترش ارتباطات با چالش‌هایی رو به رو بودیم، زیرا چراغ ارتباط اصفهان با برخی از شهرهای خواهرخوانده کم فروغ شده بود.

حجتی ادامه داد: در آغاز فعالیت با موضوع ویروس کرونا مواجه شدیم و از آن به عنوان فرصتی مناسب استفاده کردیم چرا که کرونا شهرها را برای انتقال تجربیات و حفاظت از شهروندان کنار هم قرار داد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر گام نخست یعنی ایجاد ارتباطات مؤثر با شهرهای خواهرخوانده برداشته شده است، تأکید کرد: شهرداری ارتباط خوبی با تمام شهرهای خواهرخوانده و سازمان‌های بین‌المللی که عضو آن است، دارد و به زودی با شهر جدید «حیدرآباد» هندوستان خواهرخوانده می‌شود.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان افزود: با توجه به تشدید شرایط کرونایی در هندوستان و ایجاد تغییراتی در شهرداری حیدرآباد امضا قرارداد خواهرخواندگی بین این دو شهر به تأخیر افتاده است، اما به زودی این مهم محقق می‌شود.

وی افزود: با استفاده از روابط بین‌المللی برای تعالی شهر و توسعه اقتصادی و گردشگری در این مسیر می‌توانستیم برنامه‌ریزی متفاوتی داشته باشیم، اما در برنامه‌ریزی‌ها به این نتیجه رسیدیم که اگر ارتباطات منجر به توسعه اقتصادی و فرهنگی شود بهتر است از کنش گرانی که در شهر حضور داشته و توانمندی و ارتباطات بین‌المللی دارند، استفاده کنیم. از این رو طرح شهروند دیپلمات را از تیرماه ۹۹ کلید زدیم و از آن زمان تا آذرماه ۹۹ پروسه همراه سازی را انجام دادیم که یکی از همراهان شهرداری در این راستا وزارت امور خارجه به عنوان متولی ارتباطات خارجی بوده است.

این خبر در حال تکمیل است…کد محتوا 28943

برچسب ها