یک هزار و ۱۸ میلیارد تومان پروژه در قالب ۴۴۴ قرارداد در شهر فعال است/ کلنگ زنی احداث پیست دوچرخه سواری سپاهانشهر طی روزهای آینده   

جلسه بررسی مسائل و برنامه ریزی پروژه های شاخص عمرانی شهرداری اصفهان به صورت غیر حضوری و آنلاین با حضور شهردار اصفهان، معاونین و مدیران شهرداری برگزار شد.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، شهردار اصفهان در این جلسه با بیان اینکه پروژه تقاطع غیرهمسطح شهید سپهبد قاسم سلیمانی تاکنون پیشرفت بسیار خوبی داشته است، اظهار کرد: در صورت حل شدن موضوعات مالی، این پروژه ظرف موعد مقرر به پایان می رسد.

قدرت اله نوروزی تصریح کرد: صحبت های لازم انجام شده تا در کنار جاده سپاهانشهر پیست دوچرخه سواری ایجاد شود. ظرف روزهای آینده با هماهنگی لازم با استانداری، ارتش و ... کلنگ احداث این پیست به زمین زده می شود.     

* روزشمار اتمام تقاطع غیرهمسطح شهید سپهبد قاسم سلیمانی

معاون عمران شهری شهردار اصفهان در این جلسه گفت: در حال حاضر یک هزار و ۱۸ میلیارد تومان پروژه در قالب ۴۴۴ قرارداد در شهر فعال است.

ایرج مظفر افزود: از این مبلغ ۹۸۰ میلیارد تومان توسط معاونت عمران طی ۲۲۵ قرارداد انجام می شود و ۳۸ میلیارد تومان با ۲۱۹ قرارداد منعقد شده که در مناطق در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه بیشترین رقم قرارداد فعال پروژه ‌ها مربوط به مرکز همایش‌ های بین‌المللی اصفهان با ۳۰۰ میلیارد تومان است، افزود: ۲۶۴ میلیارد تومان قرارداد نیز در پروژه حلقه حفاظتی شهر فعال است.  

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان ادامه داد: در منطقه شش در حال حاضر حدود ۶۷ میلیارد تومان قرارداد فعال برای اجرای پروژه های عمرانی وجود دارد که توسط معاونت عمران مدیریت می ‌شود و حدود 6 میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان قرارداد در قالب ۵۷ قرارداد نیز توسط منطقه، منعقد شده است.  

مظفر با اشاره به پروژه تقاطع غیرهمسطح شهید سپهبد قاسم سلیمانی، اظهار کرد: تابلوی روزشمار پروژه نصب شده و بسیار امیدواریم با حمایت های شهردار اصفهان و سایر مدیران بتوانیم تا زمان مشخص شده برای تکمیل، که حدود 112 روز است، تقاطع غیرهمسطح شهید سلیمانی را در موعد مقرر به پایان برسانیم.  

وی تامین مصالح را یکی از مشکلات اجرای این پروژه ذکر کرد و افزود: این موضوع حجم زیادی از کار را درگیر خود کرده است و سازمان عمران هر میزان مصالح داشته است را در این پروژه مصرف کرده است. 

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان با بیان اینکه حدود 90 درصد از دو کیلومتر طول رینگ حفاظتی که در این پروژه قرار دارد تکمیل شده است، تصریح کرد: لازم است تکلیف بحث های آزادسازی پروژه هر چه سریعتر انجام شود تا در انتهای سال با مشکلی بابت تکمیل کل پروژه مواجه نشویم.   

وی اضافه کرد: از 1100 متر طول پل سازی پروژه، 764 متر به اجرا درآمده است که نزدیک به 70 درصد پل سازی را شامل می شود و 30 درصد باقیمانده در حال انجام است.

مظفر با اشاره به میزان پیشرفت هر 5 پل تقاطع غیرهمسطح شهید سلیمانی، اضافه کرد: پل شماره 5 به طور کامل تکمیل شده است، پل شماره 4 در حال اجرای داربست و قالب بندی است، پل های شماره 2 و 3 این پروژه 60 و 55 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و پل شماره یک نیز 86 درصد تکمیل شده است.

مظفر گفت: در سه بخش اصلی پروژه مانند راهسازی حدود 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته ایم، دیوار و کوله 97 درصد و پل سازی 84 درصد به انجام رسیده است.

وی با بیان اینکه نزدیک به 78 درصد پیشرفت ریالی پروژه انجام گرفته است، افزود: از 16 هفته ای که تا انتهای پروژه تقاطع غیرهمسطح شهید سلیمانی باقی مانده است، 21 درصد از کل پروژه باقی مانده که با حمایت های مدیران و رفع مشکلات سازمان عمران امیدواریم این درصد باقی مانده نیز در موعد مقرر به پایان برسد.

*پیشرفت واقعی مرکز همایش های بین المللی 89 درصد است

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان پیشرفت واقعی پروژه شهید سلیمانی را 79 درصد ذکر کرد و گفت: امیدوارم با برنامه ریزی دقیق تر قسمت های انتهایی پروژه تا زمان باقی مانده انجام شود.

وی در ادامه با اشاره به پروژه مرکز همایش های بین المللی اصفهان، پیشرفت واقعی این پروژه در فاز اول را حدود 89 درصد ذکر کرد و افزود: جمع قراردادهای آتی جهت تکمیل فاز اول 128 میلیارد و 900 میلیون تومان است که جمع مبلغ باقیمانده قراردادهای جاری و جمع قراردادهای آتی جهت تکمیل فاز اول 324 میلیارد تومان می شود. 

مظفر با اشاره به مشکلات و موانع اجرایی این پروژه، تاکید کرد: نوسانات قیمت ارز و عدم ثبات قیمت اجناس و مصالح در بازار، روند طولانی ترخیص کالاهای خارجی و مشکلات گمرکی، عدم تعیین تکلیف زیرساخت و اجرای سیستم های جریان ضعیف، عدم حضور بهره بردار در پروژه، روند طولانی برگزاری مزایدات املاک و افزایش مطالبات غیرنقدی پیمانکاران و کاهش قدرت خرید پیمانکاران از جمله مشکلات پروژه مرکز همایش های بین المللی اصفهان است.    

* 1.5 برابر شدن فعالیت‌های عمرانی در شهر

مجید طرفه تابان، مدیرعامل سازمان عمران شهرداری اصفهان نیز در ادامه این جلسه اظهار کرد: طی هشت ماهه سال گذشته 66.4 میلیارد تومان منابع مالی به سازمان عمران تزریق شده بود که این رقم در هشت ماهه امسال 22 میلیارد تومان بوده است.  

وی با تأکید بر ضرورت تأمین مالی پروژه ‌ها و اجرای آنها در موعد مقرر، افزود: سازمان عمران علی رغم تمام مشکلات به لحاظ نوسانات قیمت در حال اجرای پروژه‌ ها با قوت و قدرت است، اما نیاز به تامین اعتبار برای پرداخت بدهی کارکنان و پیمانکاران وجود دارد.

طرفه تابان گفت: علی رغم 1.5 برابر شدن انجام فعالیت ‌ها، پروژه‌ های عمرانی با تعداد نیروهای موجود در حال انجام است.

وی تأکید کرد: حداقل باید 15 میلیارد تومان منابع مالی به این سازمان تزریق شود تا بخشی از تامین مالی مورد نیاز محقق گردد چرا که نزدیک به سه میلیارد تومان تنها خرید نقدی برای تامین نرده‌ های پروژه مجموعه پل‌ ها و تقاطع غیرهمسطح شهید سلیمانی داریم.

*فاز نخست طرح نورپردازی تقاطع غیر همسطح شهید سلیمانی آماده است 

حسین امیری، معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان در ادامه این جلسه با اشاره به موضوعات زیباسازی پروژه تقاطع غیرهمسطح شهید سلیمانی، اظهار کرد: تکلیف المان ورودی و نورپردازی پل های این پروژه همچنان مشخص نشده است، سازمان زیباسازی فاز نخست طرح نورپردازی این پروژه را آماده اما فاز دوم را به دلیل مشخص نبودن تکلیف المان ورودی همچنان مشخص نکرده است که لازم است طراحی المان هر چه سریعتر تهیه شود تا سازمان زیباسازی فاز دوم نورپردازی را آماده و اجرا کند.

 کد محتوا 24594

برچسب ها