مترو اصفهان بدون تغییر در ساعت و سرویس‌دهی فعال است

مدیرعامل شرکت مترو منطقه اصفهان گفت: در حال حاضر هیچ تغییری در ساعت و سرویس‌دهی مترو انجام نخواهد شد.

احمدرضا طحانیان در گفت و گو با خبرنگار ايمنا ، اظهار کرد: تمام دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در مترو اصفهان رعایت می‌شود و تمام مسافران آن از ماسک استفاده می‌کنند البته در ایستگاه‌های مترو ماسک با قیمت مناسب در اختیار مسافران قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به تمهیدات لازم برای کاهش ابتلای شهروندان به کرونا در مترو، گفت: حفظ سلامت شهروندان دغدغه مهم مدیران شهری است به همین جهت از اواخر اسفند ماه مترو تعطیل و تا اواخر خردادماه سال جاری این تعطیلی ادامه یافت؛ پس از آن با خرید دستگاه ضدعفونی فرابنفش UVC و آموزش استفاده از آن به کارکنان نسبت به ضدعفونی واگن‌های مترو اقدام شد.

مدیرعامل شرکت مترو منطقه اصفهان با تأکید بر اینکه استفاده از ماسک در مترو برای شهروندان اجباری است، خاطرنشان کرد: باجه‌های فروش بلیت ایستگاه‌های مترو، ماسک را با قیمت مناسب در اختیار شهروندان قرار می‌دهد.

وی با بیان اینکه در ورودی و خروجی‌های ایستگاه‌های مترو دستگاه ضدعفونی کننده دست برای مسافران قرار داده شده است، ادامه داد: توصیه‌های بهداشتی از طریق پوسترها و مانیتورهای داخل قطارها و تابلوهای اعلانات داخل ایستگاه‌ها نمایش داده می‌شود.

طحانیان از کاهش ۷۰ درصدی تعداد مسافران مترو در این کلانشهر خبر داد و گفت: در حال حاضر روزانه حدود ۳۰ هزار نفر با استفاده از مترو سفرهای درون شهری خود را انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه کابین، درب و دستگیره کابین، تجهیزات، پنل و گوشی تلفن داخل کابین در هر سفر کامل و حین تعویض راهبر با مواد گندزدای مناسب ضد عفونی می‌شود، تصریح کرد: عرضه نکردن بلیت تک سفره به شکل نقدی و حذف دریافت پول از گیشه‌های فروش بلیت و رعایت فاصله گذاری در مقابل گیشه‌ها، سکوهای انتظار و داخل واگن‌ها از جمله اقدامات در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت مترو منطقه اصفهان گفت: در حال حاضر مترو از ساعت ۶:۱۵ دقیقه صبح تا ۲۲ با سرفاصله زمانی ۱۵ دقیقه در حال سرویس‌دهی به شهروندان است.کد محتوا 20371

برچسب ها