مدیر منطقه ۱۵ شهرداری اصفهان از برگزاری طرح "هر هفته هم‌رکابی" به میزبانی این منطقه از شهرداری اصفهان خبر داد.

مسعود قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار ايمنا  اظهار کرد: توجه به مقوله کاهش آلودگی‌های صوتی و هوا در شهرهای بزرگ همواره یکی از دغدغه‌های اصلی مدیریت شهری است که خوشبختانه با ارائه راهکارها و تدابیر ویژه‌ای همراه بوده است.

وی افزود: یکی از این راهکارها سه‌شنبه‌های بدون خودرو در سطح شهر اصفهان است که هر هفته در یکی از مناطق با دعوت از مدیران و سایر اقشار جهت نهادینه‌سازی استفاده از دوچرخه به عنوان وسیله نقلیه کم حجم، راحت و ورزشی شاد، بدنساز و سرگرم کننده و موثر اجرا می‌شود.

مدیر منطقه ۱۵ شهرداری اصفهان تصریح کرد: لزوم فراهم کردن زیرساخت‌های ضروری دوچرخه سواری و نهادینه کردن فرهنگ استفاده از این وسیله نقلیه، مشارکت، همفکری و همکاری تمامی نهادهای فرهنگی، اجرایی و ورزشی را می‌طلبد.

قاسمی خاطرنشان کرد: استفاده از دوچرخه علاوه بر کاهش ترافیک معابر شهری و بهبود شاخص‌های توسعه پایدار می‌تواند زمینه سلامت روحی و روانی هرچه بیشتر مردم را فراهم آورد و متعاقب آن استفاده کارکنان دولت و مدیران، معتمدان محلی و همچنین سایر نهادها از این وسیله نقلیه پاک و ارزان می‌تواند باعث ترغیب هرچه بیشتر مردم برای استفاده از دوچرخه در ترددهای شهری شود و این خود گامی مهم در راه ارتقای سلامت جامعه و افزایش فرهنگ دوچرخه سواری و توسعه آن در این منطقه خواهد بود.

وی با اشاره به میزبانی منطقه ۱۵ شهرداری اصفهان در پنجمین هفته از طرح "هر هفته همرکابی" اظهار کرد: همدلی، همراهی و همرکابی ارگان‌ها، نهادها و سایر آحاد مردم در محلات مختلف با پرسنل شهرداری اصفهان به عنوان پیشگام در این عرصه و در سه شنبه‌های بدون خودرو این بار در منطقه ۱۵ متبلور شده است و این برنامه در روز سه شنبه ۱۵ آبان ماه، راس ساعت ۶:۳۰ صبح از محل شهرداری منطقه برگزار می‌شود و میزبان علاقمندان و ورزش دوستان خواهیم بود.

قاسمی اظهارکرد: با اجرای چنین طرح‌هایی و تامین زیرساخت‌های لازم، می‌توانیم شاهد شهری مملو از دوچرخه‌سوار باشیم تا بار دیگر، اصفهان به عنوان شهر دوچرخه‌ها به ایرانیان معرفی شود.کد محتوا 19549

برچسب ها