اجرای بدنه‌سازی مادی لنبان در منطقه ٩

مدیر منطقه ٩ شهرداری اصفهان از باز زنده‌سازی محور نمونه مادی لنبان و بدنه‌سازی این نهر به صورت پایلوت در خیابان میرزاطاهر خبر داد و گفت: مادی لنبان نهری جاری از رودخانه زاینده‌رود است که از خیابان میرزاطاهر گذشته و به سمت مرکز شهر ادامه دارد.

علیرضا رفیعی در گفت و گو با خبرنگار ايمنا ، اظهار کرد: اجرای پروژه بدنه‌سازی مادی لنبان با اعتبار دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در دست اقدام است و پیمانکار در حال بدنه‌سازی و زیرسازی و احیای دیواره‌های این مادی به طول ٢٥٠ متر و بازسازی پل‌های طول این نهر و پیرایش شهری در خیابان میرزاطاهر است.

وی با تاکید بر اهمیت پیرایش شهری، باززنده‌سازی انهار و مادی‌ها و مادی لنبان، تصریح کرد: باززنده‌سازی فضای شهری و پیرایش محیطی خیابان‌های شهر زمینه رشد آن را فراهم می‌کند و به مثابه اهرمی برای توسعه است.

مدیر منطقه ٩ شهرداری اصفهان با بیان اینکه زیبایی‌های محیطی شهر باعث افزایش آرامش در شهروندان می‌شود، افزود: عناصر طبیعی بخشی از منظر طبیعی است که در نتیجه هم‌پوشانی و تعامل میان انسان و طبیعت به وجود می‌آید.

وی ادامه داد: از آنجایی که عناصر طبیعی کارکردی چندگانه از جمله ایجاد فضاهای جمعی، غنای بصری و زیست‌محیطی، ایجاد حس تعلق به مکان، مطبوعیت محیطی و نظایر این را دارد، احیا و باززنده‌سازی مناظر طبیعی و نهرها در شهر از اهمیت بسزایی برخوردار است که اهمیت این موضوع در خصوص نهرهای و مادی‌های شهری واقع در منطقه ٩ به دلیل نقش و کارکردهای ویژه آن دوچندان است.

رفیعی گفت: مادی لنبان که از دل محلات نصرآباد می‌گذرد یکی از بارزترین منابع طبیعی شهر اصفهان است که نقش مؤثری بر شکل‌گیری شهر و محلات ایفا می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: ارتباط شهروندان با شهرداری و اعلام موضوعات قابل پیگیری از طریق شهرداری از طریق سامانه ١٣٧ یا ثبت درخواست شهروندان در سایت my.isfahan.ir به صورت ٢٤ ساعته امکان‌پذیر است.کد محتوا 19201

برچسب ها