کمک ۱۳۰ هزار میلیاردی شهرداری‌ها برای نوسازی بافت‌های فرسوده

سخنگوی وزارت کشور از کمک ۱۳۰ هزار میلیارد تومانی شهرداری های سراسر کشور برای نوسازی بافت های فرسوده شهری با اعمال تخفیف عوارض در سال های ۹۷ و ۹۸ خبر داد.

به گزارش ايمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سید سلمان سامانی با اشاره به اجرای قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن و آئین نامه اجرایی برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار اظهار کرد: شهرداری‌های سراسر کشور به منظور اجرای سیاست‌های تشویقی برای نوسازی بافت فرسوده در سال‌های ۹۷ و ۹۸ مبلغ ۱۳۰,۵۸۵ میلیارد ریال در محدوده‌های مصوب بازآفرینی شهری تخفیف در عوارض اعمال کرده‌اند.

وی افزود: همچنین در اجرای آئین نامه اجرایی برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار، شهرداری‌های دارای محدوده مصوب بازآفرینی شهری در سال ۹۷ جمعاً مبلغ ۴,۵۳۳ میلیارد ریال برای اجرای ۲۵۹ پرژه در ۳۳۳ محله هدف و در سال ۹۸ مبلغ ۲,۹۴۸ میلیارد ریال برای اجرای ۲۴۳ پروژه در ۲۷۰ محله هدف برای اجرای پروژه‌های تأمین فضای سبز، تعریض و اصلاح هندسی معابر، جمع آوری و دفع آب‌های سطحی و آزادسازی اراضی و سایر خدمات روبنایی اختصاص داده اند.

سخنگوی وزارت کشور یادآور شد: وزارت کشور و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از تمام امکانات قانونی خود در پیشبرد برنامه‌های دولت در نوسازی بافت فرسوده شهری و تولید مسکن استفاده خوهد کرد.

سامانی با بیان اینکه در بازسازی بافت‌های فرسوده به مسائل اجتماعی و فرهنگی هم توجه شده است، گفت: مردم با استفاده از تسهیلات این طرح می‌توانند خانه‌های مناسب‌تر و مقاوم‌تر داشته باشند همچنین اجرای این طرح موجب افزایش سرمایه مردم و نو شدن محلات می‌شود اگر بخش مسکن فعال شود، سایر بخش‌های اقتصادی هم فعال شده و اشتغال ایجاد می‌شود.کد محتوا 18801

برچسب ها