اطلاعیه فضاسازی محیط شهری ویژه ایام محرم با مشارکت شهروندان

به اطلاع همشهریان محترم می رساند با عنایت به شرایط حاکم بر این ایام و لزوم ایجاد شور و حال حسینی با حفظ دستورالعمل های بهداشتی، شهرداری اصفهان امکان استفاده از فضاهای شهری برای ایجاد حس و حال بیشتر و بهتر ایام محرم را برای تمامی شهروندان، صاحبان روضه و مجالس عزاداری فراهم کرده است.

ضمن آرزوی قبولی همه عزاداری ها در ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، به اطلاع همشهریان محترم می رساند با عنایت به شرایط حاکم بر این ایام و لزوم ایجاد شور و حال حسینی با حفظ دستورالعمل های بهداشتی، شهرداری اصفهان امکان استفاده از فضاهای شهری برای ایجاد حس و حال بیشتر و بهتر ایام محرم را برای تمامی شهروندان، صاحبان روضه و مجالس عزاداری فراهم کرده است.

شهرداری اصفهان در سال جاری و با توجه به شرایط خاص امسال، اقدامات خود در این زمینه را توسعه داده و با سیاه پوش کردن شهر، نصب المان های عاشورایی در نقاط مختلف شهر، طراحی و نصب سازه های حجمی برای فضاسازی شهر در این ایام، طراحی طرح های ویژه برای انتشار در فضاهای مجازی و مجالس آنلاین، تلاش کرده است شور حسینی شهر در این شرایط را افزون سازد.

همشهریان محترم نیز می توانند برای ایجاد حس و حال این ایام در محل کار و یا محوطه بیرونی محل سکونت خود، به اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان در محل ساختمان مرکزی شهرداری اصفهان واقع در میدان امام حسین(ع) و یا واحد خدمات شهری شهرداری منطقه سکونت خود، مراجعه کرده و نسبت به اخذ مجوزهای لازم و یا دریافت پاسخ سوالات خود اقدام کنند.

لازم به ذکر است اقدامات شهروندان شامل نصب پرچم و پارچه های سیاه در اطراف منزل، سیاه پوش کردن دیوارهای محله و استقرار داربست های ایمن برای بستن چراغ، بنر و ... حتماً باید با در نظر گرفتن موارد اعلام شده از واحد خدمات شهری منطقه و یا اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان صورت پذیرد. همچنین شهروندانی که قصد اجرای تندیس، ماکت، آبنما و یا سازه های مذهبی دارند ضروری است با در نظر گرفتن مواردی همچون استحکام در برابر باد، ایمنی در برابر برق گرفتگی، آتش سوزی و ... طرح و موقعیت استقرار آن را به مراجع ذکر شده، اعلام و سپس نسبت به اجرای آن اقدام کنند.  

شایان ذکر است تمامی اقدامات انجام شده از طرف شهروندان عزیز در راستای فضاسازی محیط شهری در ایام سوگواری حضرت سیدالشهدا(ع) با همکاری شهرداری اصفهان صورت می پذیرد.

التماس دعا

اطلاعات بیشتر:  

تماس با سامانه ارتباطات مردمی شهرداری اصفهان (شماره تلفن 137)کد محتوا 17669

برچسب ها