نصب سردیس چهار شخصیت برجسته در نقاط مختلف شهر اصفهان

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان از نصب چند مجسمه و سردیس در شهر خبر داد و گفت: چهار سردیس از شخصیت‌های برجسته توسط هنرمندان ساخته شده و در مکان‌های مختلفی نصب شده است.

حسن موذنی در گفت و گو با خبرنگار ايمنا ، اظهار کرد: سردیس میرزا غلامرضا اصفهانی، از استادان خوشنویسی ایرانی و یکی از برجسته‌ترین خوش‌نویسان خط نستعلیق و شکسته‌نستعلیق یکی از سردیس‌های نصب شده است که توسط هنرمند بشیر ناصری ساخته شده است.

وی افزود: جنس این سردیس، فایبرگلاس و دارای دو متر ارتفاع است که در خیابان باغ گلدسته، درب ورودی بازار هنر اصفهان نصب شده است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان با بیان اینکه سردیس دیگر از سردار شهید قربانعلی عرب است، تصریح کرد: این سردیس توسط هنرمند هادی جواهر ساخته شده و در پل شهید قربانعلی عرب واقع در خیابان کاوه نصب شده است.

وی خاطرنشان کرد: جنس سردیس سردار شهید قربانعلی عرب از سنگ است و ۲.۵ متر ارتفاع دارد.

مؤذنی با بیان اینکه سردیس دیگر متعلق به ابوعلی سینا است که توسط هنرمند مجتبی آقا باباگلی ساخته شده است، گفت: این اثر که از جنس فایبرگلاس و دارای ۱.۷۰ متر ارتفاع بوده، در میدان شهدا، ورودی خیابان ابن‌سینا نصب شده است.

وی ادامه داد: تندیس کارگر نیز که اثر دیگر هنرمند مجتبی آقا باباگلی است، اخیراً در خیابان دانشگاه، ورودی بلوار کارگر نصب و به مناسبت روز کارگر از آن رونمایی شد.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان با بیان اینکه چهارمین سردیس متعلق به جامی شاعر و ادیب ایرانی است که در خیابان جامی، پاتوق جامی نصب شده است، اظهار کرد: این اثر توسط هنرمند محمد سلامت‌زاده از جنس فایبرگلاس با ارتفاع ۱.۷۰ متر ساخته شده است.کد محتوا 17567

برچسب ها