بهبودی ۱۱۴ نفر از مبتلایان کرونا در شهرداری اصفهان

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار اصفهان گفت: ۱۱۴ نفر از مبتلایان کرونا در شهرداری اصفهان بهبود یافتند.

علیرضا صادقیان در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: اواخر سال گذشته با شیوع کرونا و ایجاد یک بحران جهانی ناخواسته درگیر این بیماری شدیم به همین جهت بسیاری از برنامه‌های شهرداری به صورت جدی تحت تأثیر قرار گرفت.

وی با بیان اینکه شهرداری با برگزاری کلاس‌های آموزشی ویژه کارکنان راهکارهای پیشگیری از ابتلاء به کرونا و نحوه ضدعفونی کردن و گندزدایی وسایل را آموزش داد، تصریح کرد: تا قبل از حاد شدن شرایط، آموزش‌های چهره به چهره در مناطق و سازمان‌های زیرمجموعه شهرداری انجام شد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: ماسک و مواد ضدعفونی کننده در اختیار کارکنان شهرداری قرار گرفت و در مناطق تعدادی از پرسنل آموزش دیدند تا با قرار گرفتن میز سلامت در مبادی ورودی ساختمان‌های شهرداری، مستقر شده و از مراجعه کنندگان و کارکنان تست سلامت بگیرند.

وی با بیان اینکه سعی شده پروتکل‌های ابلاغ شده از سوی ستاد کرونا به صورت کامل رعایت شود، گفت: غربالگری کرونا از کارکنان شهرداری انجام شد که نتیجه آن ابتلای تعدادی از کارکنان به کرونا را محرز کرد که این افراد برای درمان قرنطینه خانگی شدند.

صادقیان ادامه داد: در مرحله نخست شیوع ویروس کرونا ۷۰۰ نفر از کارکنان شهرداری دور کار شدند که با کاهش شیوع این تعداد به ۳۰۰ نفر کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر شیوع ویروس کرونا از طرف سازمان بهداشت جهانی به عنوان یک پاندمی و بیماری همه‌گیر جهانی معرفی شده که شهرداری نیز از این موضوع مستثنی نبوده است، اظهار کرد: با توجه به آمارهای ارائه شده توسط سایر دستگاه‌ها و بخش‌ها، شهرداری در وضعیت خوبی به لحاظ میزان ابتلای کارکنان به ویروس کرونا به سر می‌برد و خوشبختانه تاکنون هیچیک از کارکنان شهرداری بر اثر این ویروس فوت نشده‌اند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار اصفهان با تاکید بر اینکه با ایجاد شرایط کرونایی، کمیته اقتصادی و برنامه‌ریزی به عنوان محور برنامه‌های مالی و برنامه‌ای شهرداری تشکیل شد، اظهار می‌کند: این دو کمیته نقش محوری برای پیش بینی‌های آینده را داشتند.

وی گفت: در شهرداری اصفهان کرونا به عنوان تهدید و فرصت مورد توجه قرار گرفته و علی‌رغم شرایط سخت کرونا با تدابیر ویژه موفق به انجام اقدامات در بخش‌های اجرایی و عمرانی بودیم که امیدواریم رضایت‌مندی شهروندان را به همراه داشته باشد.کد محتوا 17339

برچسب ها