اهتزاز ابر پرچم اباعبدالله الحسین(ع) در منطقه ۸ اصفهان

مدیر منطقه هشت شهرداری اصفهان گفت: همزمان با فرارسیدن ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان فردا_پنجشنبه ۳۰ مردادماه ۹۹_ آیین اهتزاز پرچم یا اباعبدالله الحسین(ع) در این منطقه برگزار خواهد شد.

محمد کیهانی در گفت و گو با خبرنگار ايمنا ، اظهار کرد: آئین اهتزاز پرچم محرم با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و به صورت جمعیت محدود برنامه‌ریزی شده و اجرا می‌شود.

وی تصریح کرد: پرچم «یا اباعبدالله الحسین (ع)» که ساعت ۱۸ روز پنجشنبه هفته جاری در محل تقاطع خیابان امام خمینی (ره) و اتوبان شهید خرازی به اهتزاز در خواهد آمد، بزرگترین پرچم شهری با مساحت بیش از ۲۰۰ متر مربع است.

مدیر منطقه هشت شهرداری اصفهان با بیان اینکه این حرکت نمادین به دلیل شیوع ویروس کرونا بدون حضور مردم برگزار خواهد شد، افزود: همزمان با آغاز ایام محرم نمادهای نوری مربوط به این ایام در معابر منطقه هشت نصب شده و آذین بندی متناسب انجام خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری جلسات هماهنگی با مشاور شهردار اصفهان در امور هیئت‌های مذهبی و مساجد و متولیان تعدادی از هیئت‌های مذهبی فعال منطقه، تصریح کرد: به ۹۰ هیئت مذهبی دارای مجوز از سازمان تبلیغات اسلامی از سوی منطقه هشت بسته‌های بهداشتی اهدایی ارائه خواهد شد.

کیهانی خاطرنشان کرد: بر اساس هماهنگی‌ها، امور مربوط به مسائل بهداشتی، نظافت و ضدعفونی محل برپایی برخی تکایا و مکان‌های عزاداری توسط شهرداری انجام خواهد شد.کد محتوا 17236

برچسب ها