راه‌اندازی مرکز «کنترل آسیب‌های اجتماعی» در پایانه کاوه

مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری اصفهان گفت: مرکز کنترل آسیب‌های اجتماعی در پایانه کاوه راه‌اندازی شد و فعالیت خود را با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی آغاز کرد.

به گزارش خبرنگار ايمنا ، عباس محبوبی صبح امروز _شنبه ۲۱ تیرماه ۹۹_ در آئین راه‌اندازی مرکز کنترل آسیب‌های اجتماعی (اورژانس اجتماعی) در پایانه مسافربری کاوه، اظهار کرد: این سازمان سال گذشته اورژانس اجتماعی را در پایانه‌های کاوه و صفه فعال کرد و در اختیار بهزیستی قرار داد، اما بنا به دلایلی فعالیت آن متوقف شد.

وی افزود: با پیگیری‌های انجام شده و همکاری سازمان بهزیستی بار دیگر این مرکز از امروز فعالیت خود را در پایانه کاوه آغاز می‌کند تا به افراد فراری و آسیب دیده اجتماعی که به پایانه‌ها مراجعه می‌کنند، مشاوره‌های لازم را ارائه دهد.

مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک مرکز کنترل آسیب‌های اجتماعی (اورژانس اجتماعی) در پایانه صفه نیز راه‌اندازی خواهد شد.

وی با بیان اینکه در پایانه‌های مسافربری شهر افراد کارتن خواب، دختران فراری و زنان بی سرپرست قابل شناسایی و هدایت به اورژانس اجتماعی هستند، افزود: انتظار می‌رود کارشناس و مشاور سازمان بهزیستی صبح‌ها از ساعت ۹ تا ۱۲ و بعدازظهرها از ساعت ۱۶ تا ۱۹ که پیک زمان تردد مسافران است، در این محل حضور داشته باشند.

محبوبی از همکاری نیروی انتظامی با مدیریت پایانه‌های مسافربری شهرداری برای کاهش مسائل و مشکلات اجتماعی، گفت: بهزیستی باید بسترهای لازم برای آموزش کارکنان انتظامات و دیگر کارکنان را برای آموزش موارد مربوط به اورژانس اجتماعی فراهم کند و مدیریت پایانه‌های مسافربری شهرداری نیز آمادگی هر گونه همکاری در این راستا را دارد.کد محتوا 17148

برچسب ها