آماده سرمایه‌گذاری برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی هستیم

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: مقابله با آسیب‌های اجتماعی در مدیریت شهری پررنگ شده و هرکجا نیاز به سرمایه‌گذاری احساس می‌شود، ورود خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار ايمنا ، علیرضا نصراصفهانی در دومین نشست از سلسله نشست‌های چالش‌های پیشروی جوانان، با بیان اینکه خانواده، تعلیم و تربیت و الگوهای جامعه در شرایط کنونی مورد هجمه قرار گرفته، اظهار کرد: دستگاه‌هایی که نقش تربیتی در جامعه دارند باید توجه به نهاد خانواده را به‌طور جدی دنبال کنند زیرا با دقت نظر در این موضوع می‌توان جامعه را از آسیب‌ها مصون نگاه داشت.

وی با بیان اینکه غفلت از خانواده‌ها باعث بروز بحران‌های غیرقابل جبرانی می‌شود، افزود: با امکانات دیروز نمی‌توانیم دانش آموزان و دانشجویان امروز را برای فردا آماده کنیم و باید شرایط را تغییر دهیم؛ تغییر این رویکرد نیز تنها با همراهی جوانان و نوجوانان محقق می‌شود و نمی‌توان در اتاق‌های در بسته بدون مشارکت جدی این قشر تصمیم گرفت.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه بخش عمده اوقات جوانان در اختیار نهادهایی است که کار رسمی تعلیم و تربیت را برعهده ندارند، تصریح کرد: اگر می‌خواهیم به آینده کشور و نظام امیدوار باشیم باید از خطاهای احتمالی جوانان بگذریم و همه دلسوزان نظام زمینه رشد آن‌ها را فراهم کنند.

وی با بیان اینکه در معرفی الگوها کم کار کرده‌ایم و این امر ضرورتی است که باید بیشتر به آن توجه شود، ادامه داد: الگوها باید در عرصه‌های مختلف معرفی شده و جوانان را به گونه‌ای در مسیر الگوگیری از آن‌ها سوق داد.

نصراصفهانی اضافه کرد: در جامعه‌ای متمدن و مسلمان زندگی می‌کنیم که الگوهای بسیاری در این تمدن و اسلام تربیت شده‌اند و نیاز به معرفی درست آن‌ها به قشر جوان احساس می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در عصر حاضر انتقال دانش و تغییر رفتار با سرعت بیشتری انجام شده و شکاف بین نسلی و بین خانواده‌ها روزبه‌روز درحال بیشتر شدن است.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: باید جوانان و نوجوانان و پدر و مادرها را از لحاظ فضای روحی و برداشت از موضوعات اجتماعی به یکدیگر نزدیک کرده و اگر نیاز بود، گاهی باید والدین به مسائلی که به باورهایشان نزدیک نیست تن دهند.

وی ادامه داد: در شهر باید شعار شهروندان پرسشگر و مسئولان پاسخگو به‌طور عینی محقق شده و هیچ جوانی از اینکه در رابطه با موضوعات مختلف صحبت کند، ترسی نداشته باشد و اگر خطایی از او سر زد با نقادی منصفانه و دلسوزانه برطرف شود.

نصراصفهانی گفت: به دلیل خلاءها و ضرورت‌هایی که در حوزه فرهنگی و اجتماعی شهر احساس می‌شد، مدیریت شهری به‌طور جدی به این دو موضوع ورود کرد و تصمیم‌ها در این رابطه توسط دو کمیسیون تخصصی شورای شهر گرفته می‌شود.

وی ساخت فرهنگسرا، کتابخانه، سالن مطالعه، فضاهای روباز و سرپوشیده ورزشی را از اقدامات زیربنایی حوزه فرهنگی و اجتماعی در اصفهان دانست و افزود: اگر یک شهر از لحاظ کالبدی با بهترین امکانات ساخته شود اما از شهروندان فلت شود، کار ارزشمندی انجام نشده است؛ مردم باید در شهر نشاط و شادی را پمپاژ کنند، در کنار یکدیگر در جهت رشد خود گام بردارند و مراقب سلامت دیگران نیز باشند زیرا ما تنها مأمور به رسیدگی به امور خود، خانواده و اطرافیان خود نیستیم بلکه فضای ارتباطات کنونی باز شده و حد و مرز نمی‌شناسد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه در اقدامات کالبدی شهر به شهروندان نیز توجه شده تا در سایه اقدامات، زیست مطلوب شهری رقم بخورد، ادامه داد: مقابله با آسیب‌های اجتماعی در مدیریت شهری پررنگ شده و هرکجا نیاز به سرمایه‌گذاری احساس می‌شود، ورود خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: اکنون نام مدیریت شهری اصفهان در اذهان مردم با توسعه فضاهای تفرجگاهی و پارک‌ها، برگزاری رویدادها و جشنواره‌ها و نقش‌آفرینی در حوزه مقابله با آسیب‌های اجتماعی همراه شده که این تغییر رویکرد درخصوص اقدامات شورا و شهرداری اتفاق مبارک و بزرگی محسوب می‌شود.

نصراصفهانی ادامه داد: با وجود تمام محدودیت‌های مالی اگر مدیریت شهری مأموریت‌های خود را در حوزه فرهنگی و اجتماعی انجام ندهد، خسارات عظیمی به شهر وارد می‌شود بنابراین باید در زمینه خوداتکایی، خودکنترلی و خودمنزلت‌بخشی جوانان دقت و توجه بیشتری شود تا شاهد دستاوردهای بیشتر ملی و کشوری باشیم.‌کد محتوا 16972

برچسب ها