اجرای 500 رویداد فرهنگی با عنوان

بیش از 500 رویداد در قالب 70 عنوان برنامه در محورهای چهارباغ، کمپ فدک، ناژوان، صفه، میدان نقش‌جهان، پل خواجو و تخت فولاد در ایام نوروز برای شهروندان و مسافران برگزار می‌شود.

به گزارش ايمنا و به نقل از کمیته اطلاع رسانی ستاد تسهیلات سفر شهر اصفهان، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان، از اواسط بهمن ماه با تشکیل کمیته فرهنگی- تفریحی ستاد هماهنگی خدمات سفر شهر اصفهان، برنامه ریزی نوروز را با هدف تقویت فرهنگ هویتی و افزایش نشاط اجتماعی آغاز کرد.

این برنامه‌ها با عنوان «بهار دل‌نشین» در سه بخش فرهنگی و هنری، ورزشی و تفریحی پیش بینی شده است.

اجرای برنامه‌های متنوع شامل جنگ‌های شادی و مراسم آیینی از دوم تا ۱۲ فروردین ماه در محورهای چهارباغ، کمپ فدک، ناژوان، صفه و میدان نقش‌جهان، برگزاری نمایش‌های آیینی در پل خواجو و تخت فولاد و اجرای ویدئومپینگ در پل خواجو از جمله برنامه‌های عید نوروز است.

تمام برنامه‌های نوروزی امسال، در فهرستی کامل در اختیار گردشگرانی که از چهارگوشه شهر وارد اصفهان می‌شوند یا از پایانه اتوبوس و ایستگاه قطار به مهمانی اصفهان می‌آیند، قرار داده می‌شود.

همچنین در باغ فدک نیز علاوه بر ویژه برنامه آیین تحویل سال، هر شب جشن خانوادگی با آیتم‌های مختلف شامل آکروبات، موسیقی زنده و برنامه‌های شاد و مفرح برگزار می‌شود؛ از تاریخ دوم تا ۱۲ فروردین هر شب در میدان خواجو و طی دو سانس ۲۰: ۳۰ و ۲۱: ۳۰ ویژه برنامه‌های آیینی برگزار خواهد شد.

مجموعه ناژوان در دو بخش صبح و عصر برای برپایی جنگ‌های خانوادگی و ویژه برنامه‌های شاد و مفرح، آماده پذیرایی از مسافران و شهروندان است.

عیدی، رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان در این زمینه گفت: نوروز به خودی خود پیام آور شادی برای عموم شهروندان اصفهانی و ایرانیان عزیز است اما به نظر می‌رسد سازماندهی برنامه‌هایی که بتواند شادابی مردم را از لحاظ فرهنگی- تفریحی بیش از پیش مورد توجه قرار دهد یک اتفاق ارزشمند است.کد محتوا 16782

برچسب ها