راه‌اندازی سامانه خرید مجازی در بازارهای کوثر/ایجاد بازارچه عرضه میوه و تره بار در سطح شهر

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری اصفهان گفت: تا ماه آینده سامانه خرید اینترنتی راه‌اندازی خواهد شد تا نیازهای مردم در بازارهای کوثر به راحتی تامین شود.

به گزارش خبرنگار ایمنا، محمد مجیری امروز_ سه شنبه ۱۴ مردادماه ۹۹_ در نشست خبری که به صورت لایو اینستاگرام برگزار شد، اظهار کرد: نخستین مأموریت این سازمان ساماندهی مشاغل است و معتقد هستیم از ۱۲۰ هزار واحد صنفی شهر تنها تعدادی از آنها باید ساماندهی شوند.

وی تاکید کرد: در موضوع ساماندهی مشاغل شهری به هیچ عنوان نمی‌توان سلبی عمل کرد بلکه با جلب مشارکت این هدف محقق خواهد شد.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری اصفهان تصریح کرد: بازارهای روز کوثر به کمک شهرداری آمده و فضایی را ایجاد کرده تا بتوانیم محصولات مورد نیاز مردم را از واحد تولیدی به دست مصرف کنندگان برسانیم، البته مردم به برند بازارهای کوثر اعتماد دارند و مایحتاج خود را از آن‌ها تهیه می‌کنند.

وی اظهار امیدواری کرد: در سال جاری بازارهای تخصصی محله‌ای در شهر راه‌اندازی شود.

مجیری با اشاره به اقدامات انجام شده برای مقابله با کرونا در فروشگاه‌های کوثر شهرداری، گفت: در شش ماهه گذشته برای فائق آمدن بر این بیماری، ضدعفونی بازارها، توزیع ماسک و استفاده از دستکش انجام شده تا فعالیت این بازارها با رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی توأم باشد.

مجیری با بیان اینکه شماره تلفن چهاررقمی ۳۵۵۳ در راستای تحقق شعار "در خانه بمانیم" برای سفارش کالاها و اقلام مورد نیاز از بازارهای کوثر در اختیار شهروندان قرار گرفت، ادامه داد: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا شهروندان برای ادای نذر قربانی خود از سامانه غیر حضوری ۳۵۵۳ استفاده کردند و امیدواریم این شماره برای سازمان مشاغل شهری در مواقع مختلف مورد بهره برداری قرار گیرد.

ابتلای ۱۵ نفر از پرسنل به ویروس کرونا

وی با بیان اینکه در سازمان ساماندهی مشاغل شهری با انجام تست کرونا از کارکنان ابتلای ۱۵ نفر از پرسنل به این بیماری محرز شد، افزود: کارکنان مبتلا به کرونا با قرنطینه در منزل روند مداوا را انجام دادند.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری اصفهان با اشاره به کمک بهره برداران کوثر در شرایط کرونایی برای تأمین بسته‌های حمایتی جهت کمک به نیازمندان در ماه مبارک رمضان، گفت: بازارهای روز کوثر به جمع رزمایش همدلی و کمک مومنانه به خانواده‌های نیازمند پیوستند به طوری که در این اقدام خیرخواهانه بهره‌برداران این بازارها با همراهی پایگاه بسیج سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی اقدام به تهیه بسته‌های معیشتی برای توزیع بین نیازمندان کردند.

وی اظهار کرد: با شیوع کرونا بهره‌برداران تعدادی از بازارهای شهرداری از جمله بازار گل و گیاه همدانیان دچار آسیب اقتصادی شد که برای جبران بخشی از آن در شهرداری مرکزی بخش اقتصادی ستاد کرونا تصمیمات خوبی گرفته است.

مجیری با اشاره به افزایش بودجه این سازمان، گفت: بودجه سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی در سال‌جاری با جهش سه برابری به رقم ۲۹۰ میلیارد تومانی افزایش پیدا کرده است که امیدواریم در فضای سخت اقتصادی فعلی بتوان پروژه‌های سازمان را تا پایان سال پیش ببریم.

بهره برداری از مجتمع صنفی پرندگان ذبحی تا پایان سال جاری

وی با بیان اینکه در سال جاری پروژه‌های شاخص زیادی در این سازمان آغاز و تعدادی در مرحله برگزاری مناقصه است، افزود: یکی از موارد مورد تاکید کارگروه سلامت و امنیت غذایی استانداری، انتقال واحدهای پرندگان ذبحی به نقطه‌ای مناسب در شهر بود، از این رو احداث مجتمع صنفی پرندگان ذبحی اصفهان در دستور کار قرار گرفت.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری اصفهان ادامه داد: مجتمع صنفی پرندگان ذبحی با در نظرگیری یک غرفه کشتارگاه احداث خواهد شد تا ۲۰ واحد صنفی پرنده فروشی سطح شهر به این محل انتقال یابد و واحدهای صنفی مربوطه در خیابان‌های عطار نیشابوری، مسجد سید و حکیم نظامی همچنین میدان امام علی (ع)، ساماندهی شود.

وی با بیان اینکه زمینی به مساحت ۹۰۰ مترمربع با همکاری شهرداری منطقه ۱۰ حدفاصل پل تمدن و جاده فرودگاه تملک شده تا در آن مجتمع صنفی پرندگان ذبحی اصفهان احداث شود، اظهار کرد: مقرر شده در مجتمع صنفی پرندگان ذبحی دامپزشک مستقر و بر سلامت طیور ذبحی نظارت کند.

مجیری اظهار امیدواری کرد: تا پایان سال جاری مجتمع صنفی پرندگان ذبحی مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی افزود: در میدان مرکزی میوه و تره بار پروژه‌های متعددی در نظر گرفته شده که یکی از آنها پروژه خروجی و ورودی از سمت شمال میدان است که تا کمتر از یک ماه آینده عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری اصفهان تاکید کرد: در صدد تکمیل این پروژه تا پایان امسال هستیم.

وی با بیان اینکه در میدان مرکزی میوه و تره بار عملیات احداث تالار "۲۵" آغاز شده است، تصریح کرد: این تالار دارای ۲۸ غرفه عمده فروشان میوه و تره بار است که به ظرفیت میدان اضافه خواهد شد.

مجیری اظهار کرد: تخریب تالار فرسوده شماره ۲۴ و عملیات ساخت آن در دستور کار قرار گرفته که تکمیل آن برای سال ۱۴۰۰ پیش بینی شده است.

وی افزود: تالارهای ۲۴، ۲۵ و ۲۶ توسعه میدان مرکزی میوه و تره بار ظرفیت غرفه‌های این میدان را افزایش خواهد داد و در تأمین نیازهای مردم تأثیرگذار خواهد بود.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری اصفهان تصریح کرد: تالار ۲۳ میدان که به فروش و بارانداز ماهیان دریایی اختصاص دارد، ظرفیت خوبی است که به صورت هر شب ماهیان دریایی از استان‌های جنوبی و شمالی وارد و از این کلانشهر به هفت استان توزیع شود که امیدواریم با ایجاد این تالار تا پایان امسال، استان‌های بیشتری را پوشش دهیم.

وی با اشاره به تدابیر در نظر گرفته شده برای ساماندهی ۱۲۰ هزار واحد صنفی، گفت: قطعاً استقرار نامناسب این واحدهای صنفی می‌تواند مشکلاتی را برای تردد شهروندان و به لحاظ آلایندگی به همراه داشته باشد، از این رو معتقدیم که باید با نگاه جامع به شهر نگریست.

مجیری اظهار کرد: با توجه به قوانین و دستورالعمل‌های موجود با توجه به بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها، شهرداری باید مصادیق مزاحمت را شناسایی و برای ساماندهی آنها اقدام کند.

کلنگ زنی مجتمع صنفی موتورسیکلت و دوچرخه

وی با اشاره به زمان کلنگ زنی مجتمع صنفی موتورسیکلت و دوچرخه برای رفع سد معبر واحدهای صنفی مربوطه در خیابان‌های سروش، لاله و زینبیه، تصریح کرد: احداث این مجتمع دغدغه مدیران شهری است تا مردم در این خیابان‌ها تردد راحت تری داشته باشند؛ البته صنوف باید توجه داشته باشند که این مزاحمت‌ها برای تردد شهروندان نوعی حق‌الناس است.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: ۱۶ هزار متر فضا در خیابان سروش برای احداث مجتمع صنفی موتورسیکلت و دوچرخه در نظر گرفته شده که از طریق مشارکت با بخش خصوصی اجرا خواهد شد، البته اکنون سرمایه گذار در حال مطالعه پروژه است تا بتوانیم کلنگ این پروژه را به زمین بزنیم.

راه‌اندازی سردخانه در میدان مرکزی میوه و تره بار

وی در ارتباط با راه‌اندازی سردخانه در میدان مرکزی میوه و تره بار، اظهار کرد: این میدان در سال ۷۳ بهره‌برداری و برای آن سردخانه سورتینگ در نظر گرفته شد، اما با توجه به نداشتن رغبت سرمایه‌گذار این اقدام عملیاتی نشد، البته اخیراً از سوی جهاد کشاورزی درخواست برای احداث سردخانه جنب میدان مرکزی اعلام شده که امیدواریم تا قبل از پایان سال این اقدام محقق شود.

مجیری با اشاره به تأمین کالاهای مورد نیاز مردم در بازارهای روز کوثر، گفت: قبل از سال با توجه به شرایط به وجود آمده بر اثر شیوع کرونا شاهد افزایش مراجعه شهروندان به بازارهای کوثر بودیم که خوشبختانه با همکاری بهره‌برداران بازارها، قفسه فروشگاه‌ها تکمیل بود و کمبودی در تأمین کالاها با توجه به پشتیبانی شرکت‌های پخش احساس نشد.

وی خاطرنشان کرد: تا یک ماه آینده سامانه خرید مجازی به صورت اینترنتی راه اندازی خواهد شد تا نیازهای مردم در بازارهای کوثر به خوبی تأمین شود.

نوسازی و بازسازی بازارهای روز کوثر

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری اصفهان با اشاره به نوسازی و بازسازی بازارهای روز کوثر، گفت: به دلیل مساحت کم بازار و استقبال زیاد شهروندان از بازار کوثر سپاهان‌شهر و درخواست مدیر منطقه پنج، امام جمعه سپاهان شهر و مردم، زمینی به وسعت دو هزار مترمربع در مجاورت این فروشگاه فعلی با همکاری شهرداری منطقه پنج تملک شد که تا یک ماه آینده مناقصه آن برگزار و عملیات احداث را آغاز خواهیم کرد.

وی افزود: بازار کوثر جدید شماره دو سپاهان شهر می‌تواند با گسترش فضا، نیازهای مردم را در شرایط مطلوب‌تری تأمین کند.

مجیری با بیان اینکه بازار کوثر ۱۵ در شهرک زاینده رود به اتمام رسیده و در حال تجهیز است، گفت: این بازار تا یک ماه آینده تجهیز و مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: طرح نهایی فروشگاه کوثر ۱۶ واقع در شهرک شهید کشوری نیز تأیید شده تا پس از انتخاب پیمانکار آغاز عملیات مجدد عمرانی آن را تا دو ماه آینده شاهد باشیم.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری اصفهان در ارتباط با تعامل با فروشگاه رفاه، تصریح کرد: رفاه چند شعبه در شهر دارد به طوری که اخیراً یکی از شعب خود را در میدان امام علی (ع) دایر کرد، در صدد هستیم رابطه خوبی بین کوثر و رفاه داشته باشیم و زمین‌هایی را برای راه اندازی فروشگاه در اختیار آنها قرار دهیم زیرا معتقدیم هر چه توان سرمایه گذاری را در شهر افزایش دهیم به نفع شهروندان است.

جا به جایی بازار گیاهان دارویی

مجیری در خصوص تدابیر در نظر گرفته شده برای انتقال عمده فروشان صنف خشکبار به میدان مرکزی میوه و تره‌بار، اظهار کرد: با توجه به ترافیک در خیابان‌های صارمیه، جهاد و ولی‌عصر (عج) شاهد نابسامانی هستیم، از این رو ۲۴۰ هزار مترمربع زمین با متراژ ساخت ۶۰ هزار مترمربع در میدان مرکزی میوه و تره‌بار با هدف انتقال و ساماندهی این صنوف در نظر گرفته شد تا ۱۱۱ سوله، دفتر کار و فروشگاه در آن ایجاد شود.

وی گفت: ۴۵ واحد اولیه توسط سازمان ساماندهی ایجاد شد و ۶۶ واحد بعدی را تا پایان سال با مشارکت بخش خصوصی اجرا خواهیم کرد.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری اصفهان تصریح کرد: طبق مصوبات شورای شهر واگذاری این واحدها به عمده فروشان خواروبار و خشکبار به صورت ۳۰ درصد نقد و ۴۸ قسط انجام می‌شود.

وی با تاکید بر نظارت بر قیمت میوه و تره بار در میدان مرکزی، گفت: همکاران در حوزه بهره برداری به صورت مستمر روزانه از ساعت چهار بامداد در این میدان حضور دارند و قیمت میوه را رصد و به بازارهای روز کوثر اعلام می‌کنند تا با درصد سود مشخص عرضه شود.

ایجاد بازارچه عرضه میوه و تره بار شهرداری در سطح شهر

مجیری گفت: پیرو مصوبه کارگروه تنظیم بازار کشور در صدد هستیم بازارچه عرضه میوه و تره بار شهرداری را در سطح شهر ایجاد و به صورت مستقیم بار را از تولیدکنندگان تهیه و با قیمتی کمتر به دست مردم برسانیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر برای راه‌اندازی بازارچه عرضه میوه و تره بار در مناطق هفت و ۱۰ شهرداری برنامه‌ریزی شده و به تدریج در سایر مناطق نیز با مکان‌یابی زمین‌های مناسب اجرایی خواهد شد.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری اصفهان تاکید کرد: حذف دلالان در میدان مرکزی میوه و تره بار تنها با همکاری غرفه داران امکان‌پذیر است.

وی با بیان اینکه ضلع شرقی میدان مرکزی میوه و تره بار آن برای صنایع تبدیلی پیش بینی شده است، گفت: مهمترین صنایع تبدیلی سورت و بسته بندی است که با اعلام آمادگی یکی از سرمایه گذاران امیدواریم هر چه زودتر شاهد راه اندازی این صنعت در میدان مرکزی میوه و تره بار باشیم.

مجیری با اشاره به بازار بین‌المللی گل و گیاه ارغوان، گفت: بازار بین‌المللی گل و گیاه ارغوان به عنوان پروژه‌ای بسیار حائز اهمیت برای شرق شهر اصفهان، در حال احداث است که در تلاش هستیم تا اواخر سال جاری بهره‌برداری شود.

وی در خصوص تعامل سازمان برای صادرات محصولات از طریق کارگو ترمینال فرودگاه شهید بهشتی، اظهار کرد: یکی از آرزوهای دیرینه مردم، سال گذشته با افتتاح کارگو ترمینال فرودگاه محقق شد تا شاهد صادرات محصولاتی همچون گل سرشاخه، پرندگان و ماهیان زینتی باشیم.

احداث شهرک طلا در شهرک صنعتی جی

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری اصفهان با اشاره به احداث شهرک طلا در شهرک صنعتی جی، گفت: با توجه به تعامل شهرداری و اتحادیه صنف تولیدکنندگان طلا و نقره شهرستان اصفهان در حال حاضر این موضوع در کمیسیون ماده پنج مطرح شده و در حال دریافت مجوزهای لازم هستیم تا زمین مورد نظر تملک و عملیات اجرایی پروژه آغاز شود.

وی با تاکید بر اینکه در سال جهش تولید حمایت از صنف و صنعتگران به ویژه در شهرک کارگاهی امیرکبیر اهمیت به سزایی دارد، تصریح کرد: مذاکراتی انجام شده تا شهرک امیرکبیر ۲ را در سال‌های آینده احداث کنیم و شاهد ایجاد شهرک‌های جدید کارگاهی در شهر باشیم.

مجیری گفت: واحدهای عرضه خرده سنگ خیابان بعثت در آینده نزدیک به جاده حبیب آباد در زمینی به وسعت ۱۴ هکتار در مجاورت رینگ چهارم انتقال پیدا خواهد کرد.

ایجاد فضاهای توریستی و تفریحی در شهر

وی با بیان اینکه ایجاد ون کافه‌ها و مشاغل متناسب با فضای گردشگری در پیاده راه‌ها و فضاهای توریستی و تفریحی شهر در دستور کار این سازمان قرار دارد، اظهار کرد: با مصوبه شورا در حال رایزنی هستیم تا با دریافت مجوزهای لازم این مشاغل در محل‌های تصویب شده از سوی شورای شهر، فعالیت کنند.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری اصفهان اظهار کرد: یکی از مواردی که از اهمیت زیادی برخوردار است، ساماندهی صنف پزشکان و مشاغل وابسته بوده از این رو پروژه مجتمع‌های صنفی پزشکان و مشاغل وابسته جهت احداث مجتمع‌های جدید و انتقال واحدهای پزشکی موجود در خیابان‌های آمادگاه، شمس‌آبادی، هشت بهشت غربی، محتشم کاشانی و … به منظور کاهش بار ترافیکی، دسترسی عادلانه به خدمات پزشکی و ساماندهی این مشاغل در برنامه این سازمان قرار گرفته است.

وی افزود: مطالعات و بررسی مکان یابی زمین‌های مناسب پروژه در حال انجام است، کمیته‌های فنی بین سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری، نظام پزشکی و معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تشکیل شده و به زودی عملیات اجرایی احداث مجتمع‌های صنفی پزشکان را آغاز خواهیم کرد.

انتقال موزائیک سازان از منطقه دو

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری اصفهان در مورد انتقال موزائیک سازان از منطقه دو اظهار کرد: طرح جامع مشاغل مزاحم انجام شده و همه بحث‌های مربوط به ساماندهی مشاغل از جمله موزائیک سازان در این طرح لحاظ شده است، همچنین مصوبه هیئت وزیران را برای ساماندهی داریم به طوری که دبیرخانه‌ای برای ساماندهی تشکیل شده که ریاست آن با فرماندار و دبیر آن شهردار است.

وی افزود: در این زمینه در حال بررسی زمینی در منطقه دو برای واگذاری به این صنف هستیم البته در این زمینه ریخته گری‌ها و آب کاری‌ها را نیز در نظر داریم که در این راستا کمک سایر دستگاه‌ها برای ساماندهی ضروری است.

مجیری بابیان اینکه در حوزه ساماندهی واحدهای تعمیر و فروش قطعات خودرو نیز کلینیک خودرو را اجرایی می‌کنیم، تصریح کرد: نخستین کلنگ زنی در میدان مرکزی انجام شد و دومین نیز در سپاهان شهر در دست اقدام است البته دیگر مناطق از جمله خیابان شاپور برای ساماندهی مدنظر قرار دارد.

وی از ایجاد شرکت‌های مدیریت صادرات در بازار بین‌المللی گل و گیاه ارغوان خبر داد و گفت: این بازار در مساحتی ۱۴.۵ هکتار و با گستره ویژه از مشاغل مختلف شهری از جمله عرضه گل و گیاه زیر مجموعه گل آپارتمانی، باغچه و سرشاخه است که از سالن سرشاخه با مساحت شش هزار و ۴۰۰ مترمربع تا آخر سال بهره برداری می‌شود، همچنین سالن کود و سم هم که به ادوات کشاورزی و گلخانه‌ای اختصاص دارد، امسال ساخته می‌شود.کد محتوا 16577

برچسب ها