دادستانی اصفهان در مواقع نیاز پشتیبان طرح‌های شهرداری است

دادستان عمومی و انقلاب اصفهان گفت: دادستانی اصفهان به عنوان مرجع قضائی باید از اجرای طرح‌های شهرداری پشتیبانی کند، این امر را در دستور کار داریم و با حفظ حقوق شهروندان در راستای حل مشکلات و رفع موانع همکاری خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار ايمنا ، علی اصفهانی صبح امروز (یکشنبه) با حضور در یکصد و بیست و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان ضمن تبریک دهه کرامت و میلاد امام رضا (ع) و تبریک هفته قوه قضائیه با بیان اینکه لازمه تحقق عدالت اجتماعی مبارزه با فساد است، اظهار کرد: رویکرد دستگاه قضائی همیشه مبارزه با فساد بوده و با انتصاب حجت‌الاسلام رئیسی این رویکرد با شتاب بیشتری در حال پیشروی است چرا که اگر چنین نباشد تحقق عدالت اجتماعی بی معناست.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در حکم انتصاب حجت‌الاسلام رئیسی هشت توصیه به وی در خصوص تحول دستگاه قضائی داشتند که به عنوان منشور دستگاه قضائی تلقی می‌شود، گفت: مردمی بودن، انقلابی بودن و ضد فساد بودن از جمله ویژگی‌های تعریف شده برای دستگاه قضائی است.

دادستان عمومی و انقلاب اصفهان با بیان اینکه مبارزه با فساد بدون مماشات و اغماض در دستور کار است، ادامه داد: باید این امر عادلانه باشد، مبنای ما باید عدل و قانون باشد، نباید هیجانی با مسائل برخورد کنیم، عدالت اقتضا می‌کند که طبق قانون به امور رسیدگی شود.

وی پیشگیری از وقوع جرم و صیانت و احیای حقوق عامه را از وظایف دستگاه قضائی دانست و گفت: در این زمینه باید دیگر دستگاه‌ها با قوه قضائیه همکاری کنند تا بسترهای فسادزا شناسایی و با آنها برخورد شود.

اصفهانی با بیان اینکه چنانچه پیشگیری از وقوع جرم را داشته باشیم با کاهش جرایم نیز روبرو خواهیم بود، گفت: اولویت دستگاه قضائی این است که با استفاده از ظرفیت نخبگان و کارشناسان برای حل آسیب‌های اجتماعی و جرایم گام بردارد.

وی با بیان اینکه شورای اسلامی شهر اصفهان طبق قانون دارای وظایفی است، ادامه داد: برای مثال شورای شهر می‌تواند بررسی کند که چه تعداد ساختمان فرسوده و خطرساز در اصفهان داریم، آنها را شناسایی و برای ساماندهی آن برنامه‌ریزی کند، ما نباید اجازه دهیم حادثه‌ای مانند پلاسکو اتفاق بیفتد و بعد به فکر راه چاره باشیم.

دادستان عمومی و انقلاب اصفهان با بیان اینکه باید شهرداری برای طرح‌های در دستور کار پیوست‌های فرهنگی داشته باشد، اضافه کرد: باید مسائل فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در بهره برداری از پروژه‌ها مورد توجه باشد.

وی گفت: دادستانی اصفهان به عنوان مرجع قضائی باید از اجرای طرح‌های شهرداری پشتیبانی کند، این امر را در دستور کار داریم و با حفظ حقوق شهروندان در راستای حل مشکلات و رفع موانع همکاری خواهیم کرد.

خبر تکمیل می‌شود....کد محتوا 13718

برچسب ها