احداث بزرگترین ایستگاه مترو اصفهان در میدان امام علی(ع)

شهردار اصفهان با بیان اینکه در خصوص ایستگاه مترو میدان امام علی (ع) مذاکرات و بررسی‌هایی انجام شد، گفت: تغییرات کوچکی در طرح این ایستگاه به عنوان بزرگترین ایستگاهی مترو اصفهان اعمال و مقرر شد امور مربوط به آن در کمترین زمان انجام شود.

به گزارش خبرنگار ايمنا ، قدرت الله نوروزی صبح امروز _چهارشنبه ۴ تیرماه ۹۹_ در جلسه بررسی پیشرفت پروژه‌های عمرانی شهر با اشاره به تصمیم گیری و بررسی در ارتباط با پروژه‌های منطقه پنج اظهار کرد: از ابتدای فعالیت در این دوره مدیریت شهری پروژه میدان امام علی (ع) مورد توجه قرار گرفت و کمیته عالی برای آن تشکیل و مقرر شد با تصمیم این کمیته مشکلات آن رفع شود.

وی افزود: یکی از معضلات بزرگ میدان امام علی (ع) زیرزمین و پارکینگ آن بود که با بهره برداری آن در روز عید سعید فطر توسط شرکت رفاه مورد استفاده قرار گرفت و بر اساس گزارشی که امروز اعلام شد، این فروشگاه مورد استقبال خوب مردم قرار گرفته و رضایت‌مندی نسبی کسبه را به همراه داشته است.

وی با بیان اینکه فضای کسب و کار در میدان امام علی (ع) رونق گرفته و میزان رفت و آمد شهروندان افزایش یافته که می‌تواند عامل محرکی برای توسعه منطقه سه شهرداری باشد، گفت: مجموعه تجاری کمر زرین تاکنون پیشرفت خوبی داشته است.

تشکیل کمیته عالی بهره برداری از میدان امام علی (ع)

نوروزی ادامه داد: در جلسه امروز مقرر شد کمیته عالی بهره برداری از میدان امام علی (ع) تشکیل شود و برای استفاده بهتر در روز و در شب از این میدان تصمیم‌گیری کند.

وی خاطرنشان کرد: در ارتباط با فضای میدان امام علی (ع) براساس تصمیم‌گیری‌ها قرار شد نمایشگاه‌های مختلف در آن برگزار شود و معاونت فرهنگی طرح‌هایی برای میدان ارائه کند تا در صورت انطباق با فضای آن اجرایی شود.

شهردار اصفهان با اشاره به برگزاری نمایشگاه اتومبیل‌های کلاسیک روزهای جمعه در میدان امام علی (ع)، گفت: بعضی از طراحان و نقاشان نیز در این میدان حضور پیدا می‌کنند همچنین اقوام مختلف از سایر شهرستان‌ها با کالاهای خود در این میدان حاضر شده که این اقدامات می‌تواند رونق زیادی شبانه روزی به میدان امام علی (ع) ببخشد.

وی با اشاره به پروژه مرکز همایش‌ها، افزود: تکمیل این پروژه بر اساس اولویت بندی انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه پروژه مرکز همایش‌ها طبق جدول زمان‌بندی پیشرفت خوبی داشته است، افزود: این پروژه در چند ماه اخیر چهار درصد پیشرفت فیزیکی داشته به طوری که بیش از ۸۴.۵ درصد پیشرفت را در مرکز همایش‌ها شاهد هستیم.

بهره‌برداری از پروژه مرکز همایش‌ها تا پایان سال

شهردار اصفهان با تاکید بر اینکه سالن پروژه مرکز همایش‌ها تا پایان سال‌جاری مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد، گفت: این پروژه شامل هتل، مجموعه‌های تجاری و سالن اجلاس است که عمده فعالیت‌ها مربوط به مرکز همایش‌ها بوده و توسط شهرداری صورت می‌گیرد و تا پایان سال مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

وی با ابراز خرسندی از تکمیل بخش زیادی از اقدامات در پروژه مرکز همایش ها، افزود: تاکنون زیرساخت‌ها، خیابان‌کشی ها، جدول گذاری ها، فضای سبز، درختکاری‌ها، آب‌نماها، سنگ فرش‌های بیرون تکمیل شده و البته ۱۵ درصد باقی مانده نیز مربوط به تجهیزاتی است که باید خریداری و نصب شود.

نوروزی با اشاره به پروژه حلقه حفاظتی شهر، گفت: این پروژه تاکنون پیشرفت خوبی داشته و در بخش آزادسازی‌ها، منطقه ۱۵ بسیار موفق عمل کرده است.

وی ادامه داد: در اجرای پروژه مجموعه پل‌های سردار شهید سلیمانی شاهد تاخیراتی بوده‌ایم که مدیرعامل سازمان عمران شهرداری قول داد این تأخیرات را در کمترین زمان جبران کند.

شهردار اصفهان با بیان اینکه بلوار فرزانگان و پل آفتاب دو پروژه بسیار مهم در شهر است که در فرصت مناسب آئین افتتاح آن با حضور یکی از مقامات کشوری برگزار خواهد شد، تصریح کرد: برای تأمین روشنایی بلوار فرزانگان پیگیری‌های لازم انجام شده تا توسط اداره برق اجرا شود.

وی افزود: پایه‌های برق بلوار فرزانگان توسط شهرداری نصب شده و روشنایی آن توسط اداره برق انجام خواهد شد.

نوروزی با بیان اینکه در جلسه امروز پیرامون ایستگاه مترو میدان امام علی (ع) مذاکرات و بررسی‌هایی انجام شد، گفت: تغییرات کوچکی در طرح این ایستگاه به عنوان بزرگترین ایستگاهی مترو اصفهان اعمال و مقرر شد امور مربوط به آن در کمترین زمان انجام شود.کد محتوا 13687

برچسب ها