آمادگی کامل شهرداری برای رفع مشکل فاضلاب شهرک زاینده رود

مدیر منطقه چهار شهرداری اصفهان گفت: شهرداری اصفهان برای رفع مشکل فاضلاب شهرک زاینده رود، آمادگی کامل دارد و هرگونه همکاری لازم را با شرکت آبفا خواهد داشت.

به گزارش ايمنا و به نقل از اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، رضا اخوان با اشاره به اینکه موقعیت توپوگرافی و جغرافیایی شهرک زاینده رود، مشکلاتی را برای حفاری و رفع مشکلات فاضلاب این شهرک ایجاد کرده است، اظهار کرد: متاسفانه زیرساخت‌های مورد نیاز در زمان آماده‌سازی این شهرک در نظر گرفته نشده است.

وی ادامه داد: به دلیل تعدد متولیان شهرک و با توجه به اینکه قبل از واگذاری به شهرداری اصفهان این منطقه در اختیار فرمانداری، بنیاد مسکن و برخی شرکت‌های خصوصی بود، انبوهی از مشکلات به شهرداری رسیده و اکنون نظارت فنی و مهندسی لازم برای آماده‌سازی و تفکیک اراضی انجام شده است.

مدیر منطقه چهار شهرداری اصفهان با بیان اینکه اگر شرکت آبفا برای ساماندهی فاضلاب شهرک زاینده رود به میدان بیاید شهرداری نیز برای صدور مجوز حفاری و دیگر مراحل مرتبط با شهرداری، همکاری و اقدامات لازم را انجام داد، تصریح کرد: در حال حاضر شهرداری منطقه چهار در روشن دشت و محلات روشن شهر، شهرک زاینده رود و شهرک گلها به دنبال ساماندهی و هماهنگی میان سازمان‌ها و ارگان‌های مربوطه است تا با همکاری، مشکلات ساکنان این بخش‌ها برطرف شود.

اخوان افزود: یکی دیگر از مشکلات شهرک زاینده رود نبود امکانات لازم برای دفع آب‌های سطحی است در گذشته طرحی برای این بخش در نظر نگرفته بودند، اما اکنون در حال تهیه طرحی از سوی سازمان طراحی مهندسی شهرداری اصفهان هستیم تا با فازبندی پروژه، مشکل دفع آبهای سطحی شهرک برطرف شود.

وی در مورد پروژه فرهنگی، تفریحی و گردشگری کوه نخودی در شرق شهر اصفهان نیز گفت: فاز نخست این طرح در سال ۹۶ افتتاح شد، اما ادامه اجرای این پروژه نیاز به پیش نیازهایی دارد.

مدیر منطقه چهار شهرداری اصفهان افزود: سال گذشته تجهیز کارگاه فاز دوم پروژه بوستان شرق اصفهان صورت گرفت، اما به دلیل فراهم نبودن برخی بسترهای اجرایی، تصمیم به بازنگری در اجرای این طرح گرفته شد تا همه اصول و ضوابط در اجرا رعایت شود.

وی ادامه داد: طرحی که برای فازهای بعدی بوستان شرق اصفهان تهیه کرده‌ایم طرحی جامع است که نیاز به سرمایه گذاری دارد، از همین رو شرایط برای برگزاری مناقصه و فراخوان حضور سرمایه گذار از طریق سازمان سرمایه گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری اصفهان در حال آماده سازی است تا فازهای دوم و سوم اجرایی شود.

اخوان تصریح کرد: هم اکنون نمی‌توان در مورد هزینه‌های نهایی فازهای دو و سه بوستان شرق اظهار نظر قطعی کرد، اما برآورد سال گذشته ما برای اجرای فاز دوم، سه و نیم میلیارد تومان و برای فاز سوم مبلغی بیشتر از هزینه فاز دو بود.

وی افزود: بر اساس تصمیمی که در خصوص بوستان شرق گرفته شد، تعیین کاربری اراضی بر عهده معاونت شهرسازی و معماری شهرداری، تهیه سند مالکیت اراضی بر عهده مدیریت آزادسازی و املاک شهرداری و تامین آب مورد نیاز پروژه هم به عهده معاونت خدمات شهری و شهرداری منطقه چهار گذاشته شد.

مدیر منطقه چهار شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه بوستان شرق در ۴۰ هکتار احداث خواهد شد، افزود: احداث پیاده رو، فضای سبز، مسیر حرکت دوچرخه، مراکز تفریحی، فرهنگی و خدماتی و راه اندازی بازی های هیجانی مانند پیست موتورسواری از جمله بخش‌های طرح بوستان شرق اصفهان است.کد محتوا 13425

برچسب ها