قطع ۳۹۰ درخت خطرآفرین اصفهان در سال گذشته

مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان گفت: سال گذشته تعداد ۳۹۰ اصله درخت خطرآفرین و پوک شده شهر به دلیل آفات و بیماری‌ها قطع شد.

فروغ مرتضایی‌نژاد در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: درختان خطرآفرین شهر به صورت مستمر توسط کارشناسان سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان رصد می‌شود تا از بروز خطرات احتمالی جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه دستگاه «توموگراف» پوکی داخل درختان را سنجش می‌کند، تصریح کرد: کارشناسان با توجه به علائم ظاهری درختان، پوکی آنها را تشخیص می‌دادند، اما با استفاده از دستگاه توموگراف درختان پوک شده با قاطعیت قطع می‌شود.

مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان با اشاره به تشکیل کمیته رفع خطر درختان، گفت: با توجه به اینکه بعضی از درختان در سال‌های گذشته باعث آسیب به جان و اموال شهروندان شده‌اند، در تمامی مناطق پانزده گانه و محدوده ناژوان پس از شناسایی، توسط کمیته رفع خطر سازمان پارک‌ها متشکل از کارشناسان گیاه‌پزشکی، باغبانی و مسئولان فضای سبز بازدید میدانی می‌شود و سپس دستور حذف آنها برای جلوگیری از ایجاد خطر برای شهروندان، صادر می‌شود.

وی ادامه داد: سال گذشته تعداد ۳۹۰ اصله درخت خطرآفرین و پوک شده شهر به دلیل آفات و بیماری‌ها قطع شد.

مرتضایی‌نژاد با تاکید بر اینکه حتی یک درخت بدون مجوز و نظر کارشناسی دقیق قطع نمی‌شود، افزود: سازمان پارک‌ها بیش از شهروندان در خصوص قطع نشدن درختان پافشاری می‌کند، اما در خصوص درختان خطرآفرین راهی جز قطع آنها وجود ندارد.

وی از شهروندان درخواست کرد: هنگام وزش باد از توقف و پارک خودرو زیر درختان کهنسال شهر اصفهان به ویژه در حاشیه زاینده رود به دلیل خطر آفرین بودن درختان پرهیز کنند.کد محتوا 13046

برچسب ها