انعقاد قراردادهای با ترک تشریفات روند کاهشی داشته است/ انعقاد هزار و 220 قرارداد عمرانی طی 3 سال اخیر در شهرداری اصفهان

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان گفت: قراردادهایی که شهرداری اصفهان با ترک تشریفات منعقد کرده از سال 96 تا 99 روند کاهشی داشته است به طوریکه در سال 96 از مجموع قراردادها 33 درصد با ترک تشریفات اجرا شده و در سال 99 این رقم به 16 درصد کاهش یافته است.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان ایرج مظفر، با حضور در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، با اشاره به اینکه مقایسه شرایط عمرانی کنونی مقایسه سه سال با 14 سال است، اظهار کرد: از همین رو افراد باید در قضاوت ها انصاف داشته باشند و شرایط کشور، تحریم، کرونا و افزایش ناگهانی قیمت ها را در حال حاضر در مقایسه با قبل لحاظ کنند چراکه قراردادهای ما باید طبق قوانین بسته شود و تشدید نظارت ها در این دوره شهرداری بیشتر از قبل بوده است.

وی با تاکید بر اینکه در همه دوره ها در شهرداری اصفهان دغدغه کار بوده است، افزود: از سال 86 سامانه اطلاعات آمار پروژه های عمرانی در اصفهان را داشتیم و تمام قراردادهای منعقد شده در این سامانه موجود است.

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان با اشاره به برگزاری مناقصه عمومی و ترک تشریفات برای اجرای طرح های عمرانی ادامه داد: از اول دی ماه 96 تا یکم دیماه 97 از مجموع 106 قرارداد منعقد شده 21 درصد مناقصه عمومی، 33 درصد ترک تشریفات و 46 درصد قرارداد با سازمان های وابسته بوده است. از سال 97 تا 98 از مجموع 177 قرارداد 47 درصد مناقصه عمومی، 17 درصد ترک تشریفات و 36 درصد قرارداد با سازمان های وابسته بوده است.

وی افزود: از سال 98 تا 99 از مجموع 211 قرارداد منعقده، 51 درصد مناقصه عمومی، 16 درصد ترک تشریفات و 34 درصد سازمان های وابسته است.

مظفر بیان کرد: طبق این آمار هر ساله به آمار مناقصه های عمومی اضافه شده است و در سال 96 تا 97 فقط در سازمان عمران بیش از 93 میلیارد تومان قرارداد منعقد شده است که سایر سازمان ها هم کارهای عمرانی زیادی در حال اجرا دارند به خصوص سازمان ساماندهی مشاغل شهری که به اندازه سه منطقه پروژه در حال اجرا دارد.

وی ادامه داد: در سال ۹۸ مبلغ این نوع قراردادها به ۵۲۲ میلیارد تومان و در سال ۹۹ به ۶۰۳ میلیارد تومان افزایش یافت.

مظفر بیان کرد: قراردادهایی که شهرداری با ترک تشریفات منعقد کرده است از سال 96 تا 99 روند کاهشی داشته است.

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه هزار و 220 مورد تعداد کل قراردادهای منعقد شده طی این سه سال است، اظهار کرد: تعداد قراردادهای فعال تحویل نشده از مهر 96 تاکنون همراه با قراردادهای منطقه ای، یک هزار و 705 مورد با یک هزار 382 میلیارد تومان اعتبار در این مدت بوده است.

وی ادامه داد: تعداد قرارداد منعقد و تحویل شده یک هزار و 216 پروژه تمام شده با 356 میلیارد تومان از مهر 96 تاکنون بوده است.

مظفر با اشاره به اینکه قراردادهای فعال قبل از مهر 96 حدود 516 میلیارد تومان با 370 قرارداد بود، گفت: این قراردادها بعد از سال 96 تحویل شد.

وی اعتبار قراردادهای فعال کنونی را یک هزار و 95 میلیارد تومان با تعداد 463 مورد عنوان و اظهار کرد: قراردادهای تحویل شده از مهر 96 تاکنون یک هزار و 558 قرارداد با بودجه 672 میلیارد تومان را شامل می شود.

بیشترین اعتبارات در پروژه اجلاس، رینگ چهارم و تاسیسات زیربنایی هزینه می شود

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان با اشاره به اجرای پروژه های تاسیسات زیربنایی از سوی شهرداری گفت: این پروژه ها شامل خطوط انتقال آب و تصفیه خانه پساب است تا نگرانی برای آبیاری فضای سبز برطرف شود. برهمین اساس بعد از پروژه اجلاس سران و رینگ چهارم ترافیکی، بیشترین اعتبار در این حوزه هزینه می شود.

وی افزود: بیشترین پیمان های تحویل شده بر حسب نوع پروژه شامل آسفالت معابر، ساختمان سازی تجاری – اداری و تاسیسات زیربنایی بوده است.

تحویل 128 پروژه شاخص عمرانی در این دوره مدیریت شهری

مظفر ادامه داد: پروژه های شاخص تحویل شده در این دوره 128 پروژه با 427 میلیارد تومان قرارداد بوده است.

وی مبلغ پروژه های شاخص فعال را در حال حاضر یک هزار و 72 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: مجموع کل قراردادهای سالن اجلاس تاکنون 77 قرارداد با 623 میلیارد تومان بوده است.

وی گفت: همچنین مبلغ قراردادهای تحویل شده در مرکز همایش ها، 237 میلیارد تومان با 41 قرارداد است.

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان افزود: از نظر پیشرفت فیزیکی نیز این پروژه در این دوره به پیشرفت40 درصدی رسیده است.

سازمان عمران رکوردهای 10 ساله را شکست

وی با اشاره به عملکرد سازمان عمران شهرداری اظهار کرد: امسال سازمان عمران تمام رکوردهای 10 ساله را شکسته است به طوریکه در 9 ماهه 98 جذب بودجه این سازمان 104 درصد و 9 ماهه سال 99 جذب بودجه به 102 رسید.به طوریکه از بودجه 220 میلیارد تومان امسال سازمان، تاکنون 171 میلیارد تومان جذب شده است.

مظفر با بیان اینکه هم اکنون این سازمان به رکورد تولید 152 هزار تن مصالح ساختمانی رسیده است که در 10 سال گذشته بی سابقه بوده است، اظهار کرد: با وجودیکه در سال 95 به دلیل اجرای نهضت آسفالت شاهد بیشتریت آسفالت ریزی در شهر بودیم اما در سال 99 تمام رکوردهای 95 هم شکسته شد.

وی با بیان اینکه هم اکنون این سازمان قطعاتی تولید می کند که قبلا تولید نمی کرد، گفت: در بخش نوسازی ماشین آلات هم، هفت میکسر امسال خریداری شد و با هشت میکسری که قبلا موجود بود تعداد به 15 دستگاه رسیده است. همچنین امسال جرثقیل و نور رسان هم به تجهیزات سازمان عمران اضافه شده است.

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه سازمان عمران توانسته فروش به بیرون از مجموعه شهرداری را افزایش دهد، گفت: این سازمان 428 میلیارد تومان قرارداد با معاونت عمران شهرداری و بین پیمانکاران کمترین تاخیر را در اجرای طرح ها دارد.

 کد محتوا 28541

برچسب ها